Інтерфакс-Україна
13:47 26.06.2018

ЄС сподівається запустити до літніх канікул тристоронні переговори про долю української ГТС після 2019 р.

2 хв читати
ЄС сподівається запустити до літніх канікул тристоронні переговори про долю української ГТС після 2019 р.

Транзит російського газу через Україну є дуже важливим для енергетичної безпеки ЄС і потенційно конкурентоспроможний, проте необхідно якнайшвидше розпочати реальну дискусію, гарантувати його безпеку на період після 2019 року, коли завершується контракт на транзит газу між "Газпромом" і "Нафтогазом ", заявив віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович.

"Ми зараз дуже інтенсивно працюємо з українським урядом, з нормандським форматом, тобто з Німеччиною і Францією, щодо запуску (kick-starting) нового процесу тристоронніх переговорів. Ми все ще сподіваємося, що будемо мати перший їх раунд до літніх канікул", - сказав він у Вашингтоні 25 червня на конференції Atlantic Council про енергетичну безпеку в Центральній і Східній Європі.

За словами віце-президента, на цих переговорах за участю України, Росії і ЄС необхідно обговорити обсяги транзиту, які мали б комерційну цінність, тарифи, необхідні інвестиції в українську газотранспортну систему (ГТС), а також інтерес до управління нею з боку провідних європейських компаній з високою репутацією.

"Це все в порядку денному. Я сподіваюся, що ми зможемо знайти прийнятне рішення на довгостроковий період, і це сприятиме тому, що такий маршрут залишиться важливим в забезпеченні Європи російським газом", - заявив М.Шефчович.

Він повідомив, що має намір обговорити питання тристоронніх переговорів на зустрічі з міністром енергетики РФ Олександром Новаком, яка запланована на 26 червня, а також в ході саміту Україна-ЄС 9 липня.

Посилаючись на спілкування з українськими колегами, віце-президент Єврокомісії зазначив, що вони розуміють необхідність забезпечити конкурентні переваги української ГТС порівняно з іншими маршрутами, тобто запропонувати хороші тарифи і сервіс, а також грамотне управління і безперебійну роботу.

М.Шефчович додав, що Україна має великі підземні сховища газу (ПСГ) на заході країни, які є дуже важливим стратегічним активом для управління таких великих газових систем.

Віце-президент позитивно оцінив перспективи залучення однієї з провідних європейських газових компаній з високою репутацією до управління ГТС України на період після 2019 року.

На його думку, додаткову впевненість цим проектом могли бути дати США і міжнародні фінансові організації, які могли б "увійти в гру" і забезпечити гарантії фінансування необхідної модернізації компресорних станцій і газопроводу.

"Я вірю, що така коаліція може бути створена", - заявив М.Шефчович.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА