17:49 03.07.2018

Законопроекти про "зелений тариф" на електроенергію зі сміття і "податок на упаковку" не відповідають Угоді про асоціацію Україна-ЄС - посольство Євросоюзу

3 хв читати
Законопроекти про "зелений тариф" на електроенергію зі сміття і "податок на упаковку" не відповідають Угоді про асоціацію Україна-ЄС - посольство Євросоюзу

Політика у сфері переробки відходів в Україні має відповідати ієрархії поводження з відходами в Європейському Союзі, а внесені до Верховної Ради законопроекти №4835-д і №6602 не відповідають зобов'язанням Києва за Угодою про асоціацію Україна-ЄС, заявляють у Представництві Євросоюзу в Україні.

"Політика у сфері переробки відходів в Україні має відповідати ієрархії відходів ЄС і зосередитися на запобіганні та повторному використанні відходів. Проекти законів №4835-д, який передбачає високі пільгові тарифи для спалювання відходів, і №6602 не відповідають зобов'язанням України щодо Угоди про асоціацію", - йдеться в повідомленні, розміщеному на офіційній сторінці Представництва ЄС в Україні у вівторок удень.

Як повідомлялося, 31 липня 2017 року група народних депутатів України з різних фракцій внесла до парламенту законопроект №4835-д "Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання використання побутових відходів як альтернативного джерела енергії", в якому пропонується впровадити "зелений тариф" на електроенергію зі сміття і розширену відповідальність виробників упаковки за її утилізацію.

Згідно з текстом законопроекту, "зелений тариф" застосовуватиметься виключно до електроенергії, виробленої з побутових відходів, які до того пройшли сортування. З таких відходів мають бути вилучені небезпечні компоненти, а також матеріали, придатні для вторинного використання (пластик, скло, папір, метал).

Крім того, документ передбачає впровадження розширеної відповідальності виробника упаковки за її утилізацію. Такий виробник може самостійно організувати повторне використання упаковки, її матеріальну утилізацію (використання як вторинної сировини), або ж сплатити екологічний податок. Як зазначено в законопроекті, переробка (утилізація) побутових відходів виводиться з-під державного регулювання, а ціни на такі послуги пропонується формувати вільно на договірних засадах.

Державі в особі НКРЕКП пропонується встановлювати тарифи виключно на захоронення побутових відходів. При цьому рівень таких тарифів має стимулювати розвиток утилізації. Законопроект упроваджує заборону на захоронення побутових відходів поза полігонами твердих побутових відходів з 2020 року. Крім того, з 2025 року забороняється захоронення неутилізованих побутових відходів, тобто таких, що не були до того використані для отримання вторинних матеріалів та енергії. Документ упроваджує чітку пріоритетність операцій щодо поводження з побутовими відходами.

Законопроект №6602 "Про внесення змін до закону України "Про відходи" (щодо імплементації вимог директив ЄС у сфері поводження з відходами)", внесений до парламенту в червні 2017 року, за словами заступника голови фракції "Блок Петра Порошенка" Сергія Березенка, впроваджує європейські стандарти поводження з відходами та їх утилізації.

Водночас іще до внесення до Верховної Ради законопроектів №4835-4838 і №6602 (всі стосуються політики поводження з відходами) Американська торговельна палата в Україні, Європейська Бізнес Асоціація, Всеукраїнська аграрна рада, Спілка молочних підприємств, асоціація "Укрпапір" і виробничо-екологічне підприємство "Укрвторма" розкритикували їх і закликали ініціаторів законодавчих ініціатив відкликати їх.

"Цього тижня на порядку денному (Верховної Ради - ІФ) цілий пакет законопроектів, основна ідея яких - введення податку на виробництво упаковки. По суті, це подвійне оподаткування ... кошти від якого мають піти на утилізацію. Водночас жодних нормативів, показників з утилізації та переробки ці законопроекти не встановлюють", - сказала менеджер з питань стратегічного розвитку Американської торговельної палати в Україні Юлія Стельмах на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

За її словами, ці законопроекти пропонують альтернативу сплаті податку - організацію розширеної відповідальності. "Чи можливе функціонування організації розширеної відповідальності в рамках цього пакета законопроектів? Вводиться зобов'язання банківської гарантії в сумі EUR1 млн, яку не всі суб'єкти господарювання можуть собі дозволити, і зобов'язання 100-відсоткової матеріальної утилізації", - зазначила Ю.Стельмах.

За даними асоціації "Укрпапір", упровадження податку на упаковку призведе до зростання вартості продукції на 10-15%.

В Американській торговельній палаті повідомили, що неодноразово порушували питання про необхідність якнайшвидшого затвердження Національної стратегії поводження з відходами, де буде закладено базові європейські принципи роздільного збору, розширеної відповідальності, ієрархії поводження з відходами, та розробки проекту закону про відходи, на якому базуватиметься система поводження з різними видами відходів.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ПРООН та ЄС підписали угоду про підтримку сходу України на EUR50 млн

Україні необхідна "дорожня карта" інтеграції у цифровий ринок ЄС

ВР ратифікувала угоду з ЄС про макрофінансову допомогу на EUR1 млрд

Рада зняла перешкоди для використання зниженої ренти за користування надрами для видобутку газу з нових свердловин

Рада ухвалила закон про посилення контролю над переміщенням і використанням автомобілів з іноземними номерами

Біля ВР триває акція водіїв іномарок на "єврономерах", незважаючи на ухвалені депутатами рішення про зниження акцизу

Рада ухвалила законопроект про зниження акцизного податку з автомобілів у цілому

Порошенко очікує найближчими тижнями надання Україні макрофінансової допомоги від ЄС

Уряд пропонує оподатковувати міжнародні посилки вартістю понад 100 євро

МЕРТ створив Офіс із розвитку МСП на кошти ЄС

ОСТАННЄ

"ДТЕК" за дев’ять місяців збільшив імпорт вугілля майже в 1,5 раза

Луганська ТЕС перейшла на часткове використання вугілля після розблокування поставок із РФ

Україна може бути Техасом в Європі - Перрі

Кличко закликав президента і Кабмін втрутитися в ситуацію зі зривом опалювального сезону в кількох містах України

ДП "Енергоринок" має розрахуватися з Криворізькою ТЕЦ для подальшого подання газу "Нафтогазом" - Коболєв

Зубко пообіцяв посприяти вирішенню проблеми з теплопостачанням у Смілі

"Нафтогаз" упевнений в обґрунтованості своїх вимог щодо нового арбітражу з "Газпромом" у Стокгольмі

Міненерговугілля ініціювало розгляд РНБО питання забезпечення е/е півночі Луганської області

Столична станція метро "Дарниця" відновила роботу

Криворізька ТЕЦ наразі не почала виробництво тепла через борги за газ, "Криворіжгаз" заявляє про захоплення невідомими

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА