15:09 09.07.2018

Суд задовольнив позов САП про розірвання договору ФДМ з Tolexis Trading, що входить до Group DF Фірташа

3 хв читати
Суд задовольнив позов САП про розірвання договору ФДМ з Tolexis Trading, що входить до Group DF Фірташа

Господарський суд Запорізької області повністю задовольнив позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) в інтересах держави до офшорної компанії Tolexis Trading Limited (Кіпр), що входить до Group DF Дмитра Фірташа, про розірвання договору з Фондом держмайна (ФДМ) України про створення ТОВ "Запорізький титаномагнієвий комбінат" (ЗТМК) на базі однойменного держпідприємства.

Як повідомила САП на своїй сторінці у Facebook, відповідне рішення суд ухвалив у понеділок, 9 липня поточного року.

"Суд задовольнив позов керівника САП Назара Холодницького та вирішив повернути майно ЗТМК державі", - констатується в інформації САП.

При цьому уточнюється, що судове рішення, зокрема, передбачає розірвання договору про створення ТОВ "ЗТМК" №85 від 22 лютого 2013 року, укладеного ФДМ та компанією Tolexis Trading Ltd у повному обсязі.

Як повідомлялося, САП подавала до Господарського суду Києва дві позовні заяви про розірвання договору ФДМ з компанією Tolexis Trading Ltd щодо створення ТОВ "ЗТМК". Перший позов САП подала в грудні 2016 року. Однак суд, на думку САП, незаконно двічі відмовив у розгляді справи по суті без належного повідомлення прокурору у справі. Щоб уникнути затягування розгляду справи (у разі оскарження відмови розгляду справи судом) після оплати нового судового збору та повернення матеріалів із суду САП 25 січня 2017 року подала новий позов щодо розірвання договору про створення ТОВ "ЗТМК".

Донецький апеляційний госпсуд 28 березня 2017 року задовольнив скаргу САП і вимагав від Госпсуду Запорізької області розглянути позовну заяву про розірвання договору ФДМ з Tolexis Trading Ltd., що входить до Group DF, про створення ТОВ "ЗТМК" на базі однойменного держпідприємства.

Як повідомляв раніше керівник САП Н.Холодницький, з’ясовано, що у 2013 році ФДМ на виконання постанови Кабінету Міністрів уклав за підсумками конкурсу з компанією Tolexis Trading Ltd договір про заснування ТОВ "ЗТМК" на базі ДП "ЗТМК" "з метою нібито залучення інвестицій щодо впровадження сучасних прогресивних технологій і створення високорентабельного виробництва".

За досягнутими домовленостями, ФДМ передав до статутного капіталу створеного суб'єкта цілісний майновий комплекс комбінату, який раніше перебував в управлінні ДП "ЗТМК". Tolexis Trading Ltd., зі свого боку, здійснила внесок у грошовій формі в сумі $110 млн, які мали виняткове цільове призначення, а саме - фінансування модернізації виробництва протягом 2013 року - першого кварталу 2015 року.

Незважаючи на те, що частка держави в ТОВ "ЗТМК" становить 51% (контрольний пакет), фактично підприємство передано в управління наближеного до інвестора менеджменту, який витратив більшість залучених інвестицій на погашення раніше виниклих заборгованостей ДП "ЗТМК" за енергоносії та перед кредиторами, пов'язаними з Group DF. Надалі ці кошти було виведено з України шляхом переказу на рахунки офшорних фірм. При цьому на модернізацію виробництва як головну мету створення підприємства з недержавною часткою фактично було спрямовано лише 20 млн грн.

З огляду на свідоме невиконання інвестором узятих на себе зобов'язань САП ініціювала розірвання договору про заснування ТОВ "ЗТМК" і повне повернення комбінату до сфери держуправління.

Крім того, 14 листопада 2016 року до суду направлено обвинувальний акт стосовно директора ЗТМК, який вчинив розтрату цих інвестицій у сумі 492 млн грн, наразі триває розгляд обвинувального акта по суті.

ЗТМК - єдиний в Україні та Європі виробник металевого губчастого титану. Його проектна потужність - 20 тис. тонн на рік, проте через зношування виробничих фондів підприємство наразі може випускати 10 тис. тонн губки.

Держава володіє контрольним пакетом ТОВ "ЗТМК", структури Group DF - часткою в 49%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

АРМА довіряють багато зарубіжних партнерів - голова Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні

"Нафтогаз" у серпні призупинить імпорт газу для його закачування до ПСГ без вирішення питання про наявність грошей на його закупівлю -

Кабмін підвищив із 1 липня пенсії для пенсіонерів із великим стажем, але маленькими зарплатами

Кабмін має намір обмежити вартість 1 Гкал теплоенергії на рівні 1,4 тис. грн

"Укрзалізниця" має намір привести вартість пасперевезень до ринкової

BlaBlaCar не має наміру виходити на український ринок з BlaBlaBus

ЄБРР може надати "Нафтогазу" кредит EUR60 млн на закупівлю газу

Сервіс BlaBlaBus має намір вийти на український ринок

ПриватБанк обіцяє винагороду за інформацію, яка допоможе затримати осіб, що підірвали банкомат у Харкові

На Київському бронетанковому заводі спростовують звинувачення в махінаціях на 9 млн грн при закупівлі запчастин для ремонту БТР-3

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА