19:30 11.07.2018

Бізнес-асоціації України закликають МВФ до раціональних рішень для розблокування $1,9 млрд траншу

3 хв читати
Бізнес-асоціації України закликають МВФ до раціональних рішень для розблокування $1,9 млрд траншу

Провідні українські бізнес-асоціації закликають український уряд, Міжнародний валютний фонд (МВФ) і міжнародних партнерів України докласти всіх зусиль для досягнення згоди до 20 липня щодо розблокування траншу МВФ у розмірі $1,9 млрд.

"Ми закликаємо МВФ і міжнародних партнерів України враховувати загальну економічну ситуацію, реформи та широкі суспільні наслідки в Україні й ухвалити раціональні рішення з огляду на сьогоднішні обставини", - повідомляється в анонсі спільної прес-конференції Американської торговельної палати (AmCham), Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), Спілки українських підприємців (СУП) і Незалежної асоціації банків України (НАБУ).

Серед інших основних тез, які мають намір оголосити 12 липня керівники цих організацій, - прохання до українського уряду та МВФ знайти рішення щодо тарифів на газ і бюджету до 20 липня.

Крім того AmCham, ЄБА, СУП і НАБУ закликають Верховну Раду підтримати спільне рішення уряду і МВФ щодо газу в разі його знаходження, а також проголосувати 12 липня за законопроект №7441 із поправками до закону про Вищий антикорупційний суді про підсудність поточних апеляцій.

Як повідомлялося, відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,5 млрд) із першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,62 млрд). Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою та зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з В.Гройсманом у квітні 2016 року переговори щодо продовження фінансування було відновлено, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд лише в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року.

З липня 2017 року Україна перебувала в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання: фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може становити від 30% до 60%, у зв'язку зі зростанням цін на міжнародних ринках, тоді як прем'єр вважає таке різке підвищення невиправданим.

За словами джерела в уряді, за цей час українська сторона запропонувала МВФ уже щонайменше вісім варіантів зміни формули ціни на газ, які дали б змогу уникнути "непідйомного для звичайних громадян" підвищення ціни, на якому наполягає фонд.

Позиція фонду є доволі жорсткою, оскільки уряд минулого року ухвалив рішення про підвищення газових цін, що дало змогу Україні отримати транш кредиту МВФ, однак згодом в односторонньому порядку Кабмін відмовився від його виконання.

Директор-розпорядник Фонду Крістін Лагард 19 червня заявила, що виконання передумов щодо ціни на газ є критично важливим для завершення нинішнього перегляду програми МВФ.

За її словами, дві інші передумови – внесення правки до ухваленого нещодавно закону про Вищий антикорупційний суд та дотримання граничного дефіциту держбюджету.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У новому порядку отримання субсидій відсутні вимоги виписувати осіб, які не проживають за місцем реєстрації, - Рева

Маркарова вважає реалістичним виконання за доходами поданого до ВР проекту бюджету-2019

ФДМ очікує нового конкурсу на давальця ОПЗ і розраховує на роботу підприємства на момент продажу

НБУ відзначає зволікання держави з реалізацією стратегії держбанків

Аукціон із продажу "Миколаївського суднозаводу "Океан" перенесено на жовтень через відсутність заявок

НБУ відкликав генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій у "Майстер Брок" і "Капітал-Стандарт"

Трамп підписав указ про інструменти підтримки санкційного режиму проти РФ

НКРЕКП відмовилася відстрочити запровадження добового балансування, УТГ попереджає про неповну реєстрацію всіх контрагентів

Середній дохід CEO 100 провідних компаній Європи зріс на 5% у 2017 р.

Держава за рахунок свого земельного банку могла б залучити мінімум $15-20 млрд інвестицій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА