Інтерфакс-Україна
13:51 12.07.2018

Енергоспівтовариство і ЄК вважають неприпустимим тимчасове передання "МГУ" в управління "Нафтогазу"

2 хв читати
Енергоспівтовариство і ЄК вважають неприпустимим тимчасове передання "МГУ" в управління "Нафтогазу"

Енергетичне співтовариство, Європейська комісія (ЄК) і Світовий банк (СБ) вважають неприпустимим тимчасове передання ПАТ "Магістральні газопроводи України" (МГУ) в управління НАК "Нафтогаз України", зазначається в спільному листі на адресу прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана від 19 червня, текст якого має в своєму розпорядженні агентство "Інтерфакс-Україна".

"Об'єднання МГУ з "Нафтогазом України" суперечить поточним досягненням анбандлінга, не відповідає положенням закону "Про ринок природного газу" від 2015 року, є відхиленням від зобов'язань, затверджених у рамках законодавства ЄС", - йдеться в документі.

Автори листа пропонують на перехідний період (до кінця 2019 року, доки діє контракт на транзит газу між "Нафтогазом" і "Гапромом") сформувати наглядові ради (НР) "МГУ" і "Укртрансгазу" в складі одних і тих самих осіб, а також забезпечити фінансову незалежність цих наглядових рад.

"Під керівництвом наглядових рад МГУ і "Укртрансгазу", МГУ і "Нафтогаз" мають підготуватися до поступового передання чутливих функцій, не пов'язаних з транзитом газу, створивши окреме IT-середовище, бухгалтерську та інші системи", - вважають в Енергоспівтоваристві, ЄК і СБ .

Крім цього, на думку авторів листа, в рамках підготовки до анбандлінгу, необхідно забезпечити більшу самостійність діяльності з транспортування газу в складі "Укртрансгазу".

"У період до 2020 року слід вжити заходів щодо забезпечення більшого рівня операційної самостійності для діяльності з транспортування газу, не переданої МГУ (включно із забезпеченням транзиту). Такі заходи мають забезпечити операційну і фінансову незалежність всередині "Нафтогазу", мають сприяти переданню цих функцій МГУ на початку 2020 року", - зазначено в документі.

В Енергоспівтоваристві, ЄК і СБ також пропонують Україні прискорити процес впровадження добового балансування на ринку газу.

Як повідомлялося, Координаційна рада з питань проведення реформ у паливно-енергетичному комплексі (ПЕК) розглядає питання передання ПАТ "Магістральні газопроводи України" в управління НАК "Нафтогаз України" зі стартом самостійної роботи компанії в 2020 році.

Цей алгоритм передбачає переведення МГУ в управління "Нафтогазу" і передання МГУ газотранспортної системи, сертифікацію цієї компанії як оператора ГТС. Надалі, після завершення дії контракту з "Газпромом", він передбачає виведення МГУ зі складу "Нафтогазу" і початок самостійної роботи компанії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА