19:03 12.07.2018

ЄС і США обговорили "Північний потік 2" і перспективу українського газового транзиту – Шефчович

2 хв читати
ЄС і США обговорили "Північний потік 2" і перспективу українського газового транзиту – Шефчович

Заступник голови Єврокомісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович поінформував американського міністра енергетики Ріка Перрі про пропозицію ЄК з правками до газової директиви ЄС у зв'язку з дискусіями про "Північний потік 2".

"Це делікатне питання (про газопровід "Північний потік 2" – ІФ) обговорюється в Європейському союзі вже певний час. У нас відбулися поглиблені дискусії з цієї теми. І ми відзначали наше занепокоєння щодо "Північного потоку 2", – сказав М.Шефчович у четвер на прес-конференції після наради з енергетики ЄС-США, що відбулася в Брюсселі.

М.Шефчович повідомив Р.Перрі, що Єврокомісія запросила у Ради ЄС мандат для можливості розпочати переговори (про поправки – ІФ) з державами-членами. "Я також згадував тристоронні переговори (щодо газу – ЄС-РФ-Україна – ІФ), які у нас відбудуться. Я думаю, що в цьому контексті саме це найтерміновіше: треба стежити за тим, щоб транзит через Україну тривав", – зазначив заступник голови ЄК.

"Ми погодилися, що це має стратегічне значення для енергетичної безпеки Європи, а також для продовження реформ в Україні та для економічного розвитку країни, яка пережила чимало випробувань за ці останні роки", – продовжив М.Шефчович.

Відповідаючи на запитання про наслідки для європейських підприємств, причетних до проекту "Північний потік 2", можливих санкцій США, заступник голови ЄК сказав, що поділяє висловлену Р.Перрі думку про те, що союзники не мають карати підприємства одне одного. Необхідно вести діалог, здійснювати координацію, як обидві сторони це робили в минулому, а не обговорювати санкції.

Р.Перрі, що брав участь у прес-конференції, перед цим заявив, що "санкції не є нашим найкращим рішенням". "Завжди є інші опції", – зазначив американський міністр, повідомивши, що у сторін відбулися відверті дискусії щодо "Північного потоку 2".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Заявку на транзит через ГТС України збільшено до 300 млн куб. м

Росія тягнутиме з газовими переговорами до рішення апеляції щодо Стокгольмського арбітражу

РФ та Україна визнали необхідність нового типу контрактів, відповідно до законів ЄС - Шефчович

РФ, Єврокомісія та Україна обговорювали ставки транзиту газу, представлені Києвом в ЄК

Експерти високого рівня в середині вересня обговорять транзит газу через Україну після 2019 року

Новий оператор ГТС України має закупити у "Нафтогазу" 4,7 млрд куб.м буферного газу

Учасники переговорів у Берліні обговорюють український транзит після 2019

РФ і Україна разом із міністром економіки ФРН домовилися винести розгляд на експертів питання про обсяги транзиту газу з 2020 року

Шефчович: Зустріч у Берліні щодо транзиту газу показує бажання парламентерів домогтися загальноприйнятного рішення

Шефчович провів зустрічі з делегаціями України і РФ після їх прибуття на тристоронні переговори щодо газу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА