Інтерфакс-Україна
08:54 13.07.2018

Новий план Лондона щодо Brexit може зірвати торгову угоду з США

2 хв читати
Новий план Лондона щодо Brexit може зірвати торгову угоду з США

Новий план Лондона щодо виходу з ЄС, передбачаючи збереження тісних відносин Британії з єдиним ринком ЄС, може закрити для неї можливість укладення масштабної угоди про торгівлю з США, заявив американський президент Дональд Трамп.

"Якщо вони (уряд Великої Британії - ІФ) укладуть таку угоду, ми будемо мати справу з Євросоюзом, а не з Великою Британією, так що це, ймовірно, вб'є угоду (між Великою Британією і США - ІФ)", - сказав Д.Трамп в інтерв'ю виданню The Sun.

На його думку, новий план Brexit "безумовно негативно позначиться на торгівлі з США".

"Якщо вони це зроблять, то угоду про торгівлю з США, ймовірно, не буде укладено. Якщо вони це зроблять, я б сказав, що це, ймовірно, покладе кінець великим торговим відносинам з США", - підкреслив президент США.

Як повідомлялося, уряд Великої Британії вважав за краще "м'який" варіант виведення країни з ЄС - без повної відмови від діючих торгових і економічних угод з ЄС.

Зокрема, план уряду передбачає створення зони вільної торгівлі з ЄС для промислових і сільськогосподарських товарів (але не для послуг). Щоб забезпечити функціонування єдиної митної зони та безперешкодний рух товарів, Велика Британія візьме на себе зобов'язання дотримуватися загальних правил і стандартів ЄС, що стосуються технічного, фітосанітарного контролю та інших сфер.

Тим самим у Лондона не буде можливості узгодити єдині торговельні правила з США, щоб створити з ними, як на це розраховували прихильники Brexit, зону вільної торгівлі.

У сфері послуг, в якій Велика Британія займає лідируючі позиції, Лондон хотів би отримати більшу самостійність.

Заяви Трампа стали ударом по позиціях прем'єра Терези Мей, яка вже зіткнулася на цьому тижні з відставками в кабінеті через розбіжності з приводу переговорної стратегії з ЄС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Група "Нафтогаз" збільшила імпорт е/е до понад 50% від власних потреб – глава правління

Україна наразі відбирає з ПСГ 52 млн куб. м газу на добу при споживанні в окремі дні до 140 млн куб. м – ексміністерка енергетики

"Д.Трейдінг" ініціює розірвання укладеного до підвищення прайскепів договору з "Енергоатомом"

Україна у 2026р. збереже тенденцію зареєстрованих за рік до 30 індустріальних парків, працюючих – до 15-25 – експерти

Кабмін ухвалив одноразову виплату 7,5-15 тис. грн соціально важливим ФОП та кредити на енергообладнання по "5-7-9" під 0%

Індекс українських акцій на Варшавській біржі зріс на 7,9% на новинах про мирні переговори

Голова енергокомітету наполягає на розірванні "Енергоатомом" договорів про продаж е/е від 14 січня, укладених до підвищення прайскепів

Партнери G7 з енергетичної підтримки України підтвердили надання заявлених і нових пакетів – Міненерго

Українським морським коридором перевезено 100 млн тонн зерна — Кулеба

ЄБРР покриє 60% ризику за кредитом Укрсиббанку на $17 млн для Yednist' Group

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА