Інтерфакс-Україна
16:50 13.07.2018

"ДТЕК" розраховує на 6-кратне зростання потужностей для торгівлі електроенергією з ЄС після синхронізації енергосистем

2 хв читати
"ДТЕК" розраховує на 6-кратне зростання потужностей для торгівлі електроенергією з ЄС після синхронізації енергосистем

Енергетична компанія "ДТЕК" розраховує на 6-кратне збільшення потужності для торгівлі електроенергією з ЄС після синхронізації української та європейської енергосистем, зазначив генеральний директор "ДТЕК" Максим Тимченко в інтерв'ю британському профільному виданню ICIS.

"Синхронізація українських і європейських енергетичних систем офіційно розпочалася, і (країна має виконати) каталог вимог до 2022 року. Після завершення синхронізації імпорт та експорт електроенергії між Україною та ЄС можуть збільшитися з 4-5 ТВт-год. до 30 ТВт-год. на рік", - зазначив він.

За його словами, на сьогодні дев'ять енергоблоків "ДТЕК" підготовлено до роботи в умовах ENTSO-E.

Глава ДТЕК також зазначив, що Україна має інвестувати EUR6,5 млрд у реконструкцію ТЕС для виконання зобов'язань перед ЄС у частині охорони навколишнього середовища. За його словами, наразі в тарифах виробників електроенергії кошти для відшкодування цих витрат відсутні.

М.Тимченко вважає, що, як і в Європі, роль вугілля в енергетиці України скорочуватиметься, проте перехід на відновлювані джерела буде поетапним. "Згідно з Енергетичною стратегією України до 2035 року, в найближчі 10 років роль вугільної енергетики в енергетичному секторі залишатиметься на рівні 25-35%", - сказав глава "ДТЕК".

Він висловив сподівання на реформи ринку електроенергії в Україні, поліпшення політичної стабільності, що дасть змогу залучити необхідне фінансування для досягнення країною мети з нарощування потужності відновлюваної енергетики в 5 ГВт до 2020 року.

Керівник "ДТЕК" також висловив думку, що, крім відкриття енергоринку, Україна у своїй енергетичній політиці має прагнути нарощувати видобуток власних енергоресурсів, зокрема газу.

"До 2020 року можна збільшити український видобуток газу на 35% - до 27 млрд куб. м на рік. Говорячи про досвід "ДТЕК", ми змогли потроїти наш видобуток за останні три роки", - заявив глава "ДТЕК".

М.Тимченко нагадав, що Україна посідає третє місце за доведеними запасами газу в Європі: в країні 402 родовища вуглеводнів, з яких тільки 296 розробляються. Для нарощування видобутку, на його думку, необхідно запустити аукціони для продажу нових ліцензійних ділянок.

"ДТЕК" створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Холдингу делеговано функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок із видобутку та збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Федрезерв, імовірно, зможе суттєво знизити ставку протягом року - голова ФРБ Чикаго

Видатки загального фонду держбюджету за 6 міс.-2025 зросли на 21,5% до 6 міс.-2024 - Мінфін

Бізнесмен Мішалов цікавиться агропереробкою та зберігає інтерес до проєктів "індивідуальної металургії"

В Мінветеранів розповіли, як ветеранам придбати житло за програмою "єОселя"

АМКУ дозволив засновнику ОККО купити ТОВ "Кайрос-Холдінг"

Уряд ухвалив постанову для підвищення доступності проєктної документації будівництва

Ціни на свинину підвищилися на 1,1% і продовжать зростати

Ми очікуємо від МВФ продовження і, можливо, збільшення підтримки в 2026 році – Підласа

Україні необхідно визначитися з бюджетним сценарієм-2026 і мати ясність у стратегії реформ – глава місії МВФ

Трипільський паккомбінат за 6 міс. зберігає незначне скорочення випуску гофротари

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА