16:50 13.07.2018

"ДТЕК" розраховує на 6-кратне зростання потужностей для торгівлі електроенергією з ЄС після синхронізації енергосистем

2 хв читати
"ДТЕК" розраховує на 6-кратне зростання потужностей для торгівлі електроенергією з ЄС після синхронізації енергосистем

Енергетична компанія "ДТЕК" розраховує на 6-кратне збільшення потужності для торгівлі електроенергією з ЄС після синхронізації української та європейської енергосистем, зазначив генеральний директор "ДТЕК" Максим Тимченко в інтерв'ю британському профільному виданню ICIS.

"Синхронізація українських і європейських енергетичних систем офіційно розпочалася, і (країна має виконати) каталог вимог до 2022 року. Після завершення синхронізації імпорт та експорт електроенергії між Україною та ЄС можуть збільшитися з 4-5 ТВт-год. до 30 ТВт-год. на рік", - зазначив він.

За його словами, на сьогодні дев'ять енергоблоків "ДТЕК" підготовлено до роботи в умовах ENTSO-E.

Глава ДТЕК також зазначив, що Україна має інвестувати EUR6,5 млрд у реконструкцію ТЕС для виконання зобов'язань перед ЄС у частині охорони навколишнього середовища. За його словами, наразі в тарифах виробників електроенергії кошти для відшкодування цих витрат відсутні.

М.Тимченко вважає, що, як і в Європі, роль вугілля в енергетиці України скорочуватиметься, проте перехід на відновлювані джерела буде поетапним. "Згідно з Енергетичною стратегією України до 2035 року, в найближчі 10 років роль вугільної енергетики в енергетичному секторі залишатиметься на рівні 25-35%", - сказав глава "ДТЕК".

Він висловив сподівання на реформи ринку електроенергії в Україні, поліпшення політичної стабільності, що дасть змогу залучити необхідне фінансування для досягнення країною мети з нарощування потужності відновлюваної енергетики в 5 ГВт до 2020 року.

Керівник "ДТЕК" також висловив думку, що, крім відкриття енергоринку, Україна у своїй енергетичній політиці має прагнути нарощувати видобуток власних енергоресурсів, зокрема газу.

"До 2020 року можна збільшити український видобуток газу на 35% - до 27 млрд куб. м на рік. Говорячи про досвід "ДТЕК", ми змогли потроїти наш видобуток за останні три роки", - заявив глава "ДТЕК".

М.Тимченко нагадав, що Україна посідає третє місце за доведеними запасами газу в Європі: в країні 402 родовища вуглеводнів, з яких тільки 296 розробляються. Для нарощування видобутку, на його думку, необхідно запустити аукціони для продажу нових ліцензійних ділянок.

"ДТЕК" створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Холдингу делеговано функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок із видобутку та збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ відмовився в базовому сценарії від допущень щодо тривалості війни та повернув альтернативний сценарій

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

"Київтеплоенерго" у 2024 р. планує замінити 55 км аварійних теплових мереж - заступник голови КМДА

НБУ анонсував низку кроків валютної лібералізації найближчими тижнями

У призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватимуть отриманий там страховий стаж - Мінсоцполітики

НБУ поліпшив прогноз інфляції на 2024 р. з 8,6% до 8,2% і несуттєво погіршив його на 2025 р.

НБУ знизив облікову ставку трохи більше за очікування - до 13,5% і її оцінку на кінець року - до 13%

EVA відкрила в першому кварталі 16 нових магазинів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА