Інтерфакс-Україна
21:03 17.07.2018

"Нафтогаз" побоюється затягування Росією переговорів щодо транзитного контракту до виборів в Україні

2 хв читати
"Нафтогаз" побоюється затягування Росією переговорів щодо транзитного контракту до виборів в Україні

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв побоюється, що російська сторона зробить усе для затягування переговорів щодо продовження контракту на транзит газу через газотранспортну систему (ГТС) України, чекаючи можливих змін влади в країні та її політичного курсу.

"Найімовірніше вони чекають на вибори (в Україні - ІФ) і хочуть подивитися, чи буде якась зміна влади і політичного курсу. При цьому вони робитимуть усе можливе, щоб запустити будівництво Північного потоку-2", - сказав він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

На його думку, росіяни зараз висловлюють готовність вивчити питання переходу на роботу у рамках європейського законодавства, але затягують час, зокрема, намагаючись внести до тристороннього формату питання обговорення мирових угод.

"Поки що позиція росіян була неконструктивна. Перш ніж домовлятися про щось щодо транзитного контракту, вони хочуть поговорити про мирові угоди щодо Стокгольму, тобто порушують питання, які є неприйнятними не лише для нас, а й для будь-якої сторони, яка виграла суд", - додав він.

А.Коболєв висловив сподівання, що третя сторона переговорів в особі Єврокомісії вплине на РФ, оскільки затягування процесу і продовження договору напередодні його закінчення не вигідне ні Україні, ні європейським споживачам російського газу.

"Як свідчить наш досвід, форс-мажорне підписання наприкінці 2019 року - це дуже погана історія. Я сподіваюся, що позиція європейців, можливо, приведе до зміни тактики росіян, і вони будуть вимушені домовлятися про новий формат відносин із січня 2020 року ще до кінця 2019-го. Над цим ми зараз активно працюємо. ЄК у частині застосування європейського права перебуває з нами в консенсусі. Якщо ми про це домовляємося як про базу, то всі подальші дії стають набагато легшими та ефективнішими", - зазначив голова НАК.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єврокомісія включила BGV Graphite в Кіровоградській області до 13 стратегічних CRM-проєктів за межами ЄС

Банкіри очікують збереження Нацбанком облікової ставки 15,5% - опитування

Експорт пшениці в 2024/2025 МР досяг майже 16 млн тонн - Мінагрополітики

Кабмін виділив 2,4 млрд грн на "Національний кешбек" і 200 млн грн - на компенсацію вартості української промислової техніки - Шмигаль

Кабмін спрямував $200 млн "Укренерго" на відшкодування витрат на захист електропідстанцій, погодив залучення EUR36,4 млн для "Укргазвидобування"

Укргазбанк надав кредит Кривому Рогу 500 млн грн на енергозбереження

Зміни у статут "Укренерго" можуть загальмувати міжнародне фінансування та призначення керівника – думка

Претендентами у Раду НБУ по квоті парламенту є Данилишин, Козюк, Майснер та Кузнецова

Експорт молочних продуктів у 2024р. перевищив імпорт удвіччі – галузева асоціація

Україна в 2024 р. увійшла до трійки постачальників органічних продуктів в ЄС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА