11:21 23.07.2018

ФДМ отримав перші заявки на конкурси з відбору радників для приватизації

2 хв читати
ФДМ отримав перші заявки на конкурси з відбору радників для приватизації

Кілька компаній виявили бажання взяти участь в оголошених Фондом держмайна України (ФДМ) конкурсах із вибору радників для приватизації "Індару", "Президент-готелю" та Одеського припортового заводу, заявки на які приймалися до 20 липня, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" інформоване джерело в уряді.

"Заявки є. І багато", - сказав він, при цьому не уточнивши подробиць.

У прес-службі ФДМ агентству зазначили, що наразі не уповноважені розкривати цю інформацію, порадивши дочекатися підбиття підсумків конкурсів.

Як повідомлялося, Фонд наприкінці червня оголосив конкурси з відбору радників для продажу 100% ПАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК), 70,7016% ПрАТ "Індар", 100% ПрАТ "Президент-готель" (усі три - Київ), держпідприємств "Вугільна компанія "Краснолиманська" (Родинське Донецької обл.) і "Завод "Електроважмаш" (Харків), а також 99,5667% ПАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ, Южне Одеської обл.).

Заявки на участь у конкурсах щодо "Індару", "Президент-готелю", ОПЗ приймалися до 20 липня включно, перші етапи конкурсів призначено на 26 липня, а другі - на 30 липня. Щодо ОГХК, "Краснолиманської" та "Електроважмашу" претенденти на статус радника можуть подати заявки до 23 липня, а конкурси відбудуться у два етапи 27 липня і 31 липня.

Україна 12 липня презентувала ці конкурси потенційним учасникам, серед яких Ernst & Young, Deloitte, PwC, KPMG, Morgan Stanley, Rothschild, ICU, Concorde Capital, Dragon Capital.

Максимальний термін підготовки радником ОПЗ до продажу становить шість місяців з дати набуття чинності договору про надання послуг радника, решти об'єктів - чотири місяці.

У переліку завдань для радника - проведення аналізу економічних, технічних і фінансових показників діяльності підприємства; приведення основних показників його бухгалтерської звітності у відповідність до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку; проведення аудиту (фінансового, екологічного та інших).

Крім того, від радника очікують підготовки фінансової моделі й визначення інвестиційної привабливості підприємства, можливих шляхів її підвищення, шляхів реструктуризації кредиторської заборгованості, рекомендацій щодо встановлення основних цін і тарифів на продукцію та послуги, маркетингової політики; а також пошук потенційних інвесторів і визначення стартової ціни та підготовки інформаційного пакета щодо об'єкта приватизації.

Наразі ФДМ залучив лише одного радника - для приватизації 78,3% акцій енергогенерувальної компанії "Центренерго". Ним став консорціум на чолі з Ernst & Young sp. z o.o. Corporate Finance sp.k (EY, польський підрозділ), угоду з яким було підписано ще на початку серпня минулого року, проте реальна робота розпочалася лише після її затвердження урядом наприкінці лютого цього року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін продовжив чинний тариф на е/е для населення до 31 травня 2024 р.

Прем'єр: Пільгову ціну на газ продовжено до кінця літа, на світло - до кінця весни

НКЦПФР попередила ринок про ризик втрати ліцензій біржами ПФТС і УБ і запропонувала розглянути опцію створення нової біржі

НБУ відмовився в базовому сценарії від допущень щодо тривалості війни та повернув альтернативний сценарій

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

"Київтеплоенерго" у 2024 р. планує замінити 55 км аварійних теплових мереж - заступник голови КМДА

НБУ анонсував низку кроків валютної лібералізації найближчими тижнями

У призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватимуть отриманий там страховий стаж - Мінсоцполітики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА