Інтерфакс-Україна
17:38 23.07.2018

Тимчасовий реєстр відшкодування "старого" ПДВ не відповідає нормам законодавства - ЄБА

2 хв читати

Європейська бізнес асоціація (ЄБА) наголошує на невідповідності Тимчасового реєстру заяв про відшкодування "старого" податку на додану вартість (ПДВ) нормам законодавства і закликає Державну фіскальну службу (ДФС) доопрацювати його.

"Таблиця з назвою "Тимчасовий реєстр", що оприлюднена на сайті ДФС, не містить зазначеного (у ст. 200 Податкового кодексу – ІФ) переліку показників та не включає інформації про всі суми ПДВ, які мають бути включені до цього реєстру. У нинішній редакції реєстру не всі, хто має право на відшкодування «старих сум» ПДВ, зможуть його отримати", - зазначає ЄБА в повідомленні.

Оприлюднений на сайті ДФС реєстр містить дані про дату подачі заяви, номер податкової декларації або уточнювального розрахунку, найменування платника податків, його індивідуальний податковий номер і суму залишку невідшкодованого ПДВ, заявленого до виплати на рахунок платника в банку.

Водночас ЄБА наголошує, що, відповідно до Податкового кодексу, реєстр має містити, зокрема, дату складання і вручення платнику податків акта перевірки, реквізити рахунку платника податків, а також низку інших відомостей.

"Станом на 23 липня оприлюднена на офіційному сайті ДФС "таблиця" не є Тимчасовим реєстром заяв про відшкодування "старих" сум ПДВ", - зазначають експерти асоціації.

"Понад два роки підприємці не можуть отримати "старі суми" відшкодування ПДВ, які утворились до 1 лютого 2016 року, оскільки вони не були включені до Єдиного реєстру податкових накладних на підставі різних причин. Створення Тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування мало вирішити цю проблему. За публічними заявами, заборгованість із відшкодування старих сум ПДВ становить близько 4,7 млрд грн", - зазначила ЄБА, посилаючись на дані Міністерства фінансів та ДФС.

Як повідомлялося, питання відшкодування "старих" сум ПДВ було порушено на зустрічі президента з бізнесом у липні. Глава держави зазначив, що наразі коштів у держбюджеті на виплату цих сум немає. П.Порошенко також нагадав, що раніше пропонували кілька варіантів вирішення цієї проблеми - оформлення борговими паперами, введення спеціальних критеріїв, проте їх відкинули.

У свою чергу представники бізнесу запропонували підтримати урядовий законопроект №7518, який передбачає відшкодовувати такі суми згідно з Тимчасовим реєстром.

ОСТАННЄ

Мінфін пропонує у 2026 році індексацію соцстандартів на прогнозну інфляцію 8,6% за росту ВВП 4,6% – Гетманцев

Moody’s знизило кредитний рейтинг США, інвестори занепокоєні фіскальною політикою Вашингтона - ЗМІ

Виплати військовим в квітні зросли до 96,6 млрд грн, закупівлі ЗСУ з держбюджету впали до 62,6 млрд грн - Мінфін

Індекс споживчої довіри в США в травні несподівано впав до 50,8 пункту - мінімуму з червня 2022р

Портфель нерухомості Dragon Сapital наразі складає біля 600 тис. кв. м, валовий борг впав до $40-45 млн – CEO

OKKO Group планує в 2025р. побудувати елеватор на 60 тис. тонн і запустити біоетаноловий завод у 2026р.

Частка NPL у 2025р може знизитися до 25-27% за нинішніх тенденцій в економіці України — прогноз

Українські акції втратили до 5% вартості на новинах про перемовини з РФ в Стамбулі

Міненерго закликало групу з енергетики G7+ продовжити сприяння у наповненні Фонду підтримки енергетики України

У Мінекономіки вважають необхідним відновлення роботи газовидобувних компаній Smart Holding

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА