10:30 24.07.2018

Наглядові ради "Нафтогазу" та "МГУ" узгодили дії щодо відокремлення оператора ГТС України

2 хв читати
Наглядові ради "Нафтогазу" та "МГУ" узгодили дії щодо відокремлення оператора ГТС України

Наглядові ради НАК "Нафтогаз України" та ПАТ "Магістральні газопроводи України" ("МГУ") погодили дорожню карту про співпрацю при відокремленні функції оператора газотранспортної системи (ГТС) в Україні, повідомила прес-служба НАК.

Відповідно до схваленого сторонами меморандуму про взаєморозуміння, процес відокремлення функції оператора ГТС (анбандлінгу) має бути завершений на початку 2020 року, після закінчення дії чинного контракту на транзит газу з ПАТ "Газпром".

За словами голови НР "Нафтогазу" Клер Споттісвуд, це рішення забезпечить виконання Україною регуляторних вимог ЄС, гарантуючи при цьому енергетичну безпеку й економічне процвітання країни.

"Ми хотіли б подякувати прем’єр-міністру Гройсману за лідерство уряду в цьому процесі, а також заступнику державного секретаря США з питань енергетичних ресурсів Френку Феннону за його допомогу та підтримку під час нинішнього візиту до Києва, як і іншим представникам міжнародної спільноти за їхню підтримку та поради", - сказала вона.

Раніше в "Нафтогазі" заявили про узгодження з урядом порядку відокремлення функції оператора ГТС країни. НАК виконуватиме узгоджену з урядом роботу з розвитку оператора в рамках АТ "Укртрансгаз". Для прискорення цього процесу залучений радник PriceWaterhouseCoopers.

Як повідомлялося, Енергетичне співтовариство, Європейська комісія та Світовий банк висловилися проти тимчасового передання "Магістральних газопроводів України" в управління "Нафтогазу України". Водночас вони запропонували на перехідний період (до кінця 2019 року, доки діє контракт на транзит газу між "Нафтогазом" і російським "Газпромом"), сформувати наглядові ради "МГУ" та "Укртрансгазу" в складі одних і тих самих осіб, а також забезпечити фінансову незалежність цих наглядових рад.

Крім цього, на думку цих організацій, у рамках підготовки до анбандлінгу необхідно забезпечити більшу самостійність діяльності з транспортування газу в складі "Укртрансгазу".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ВР ухвалила в другому читанні поправки до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів щодо декриміналізації фіктивного підприємництва

"Укрзалізниця" хоче реформувати систему закупівель шляхом упровадження корпоративної сертифікації CIPS

Атаки дронів не впливають на виручку Aramco і економіку Саудівської Аравії - Мінфін

Nissan хоче продати торговий підрозділ за $ 1 млрд - ЗМІ

Саудівська Аравія відновила після атак колишній рівень поставок енергоносіїв

Незалежність НБУ дуже важлива для фінансової стабільності України і її інвестпривабливості, вважають заступник голови Мінфіну США Окамото і Смолій

Три останніх шатдауна в США обійшлися в $ 4 млрд

Суд Болгарії припинив провадження у справі про підрядника на розширення ГТС Болгарії, зокрема для газу "Турецького потоку"

Державна підтримка аграріїв в держбюджеті-2020 складе 4,4 млрд грн і буде спрямована на компенсацію ставок для покупки землі

Зеленський очікує, що ЄБРР збільшить інвестиції в Україні до більш ніж EUR1 млрд на рік

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА