14:59 26.07.2018

Кошти на "Євробачення-2017" витрачалися зі значними порушеннями

2 хв читати
Кошти на "Євробачення-2017" витрачалися зі значними порушеннями

Рахункова палата України знайшла суттєві недоліки у використанні коштів на проведення пісенного конкурсу "Євробачення-2017" в Україні.

До відповідного висновку відомство дійшло за результатами аудиту ефективності використання коштів, спрямованих на забезпечення підготовки та проведення заходу.

Як повідомила прес-служба аудитора, зокрема, Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) витратила з порушенням чинного і бюджетного законодавства 46,2 млн грн, зокрема 1,6 млн грн не за цільовим призначенням, 13,4 млн грн - неекономно . Також було допущено неефективне управління 9 млн грн. Крім цього, є прострочена дебіторська заборгованість на 0,7 млн грн.

"Окрім того, до цього часу не повернуто 430,6 млн грн, які було перераховано Європейській мовній спілці з резервного фонду держбюджету в 2016 році. Ці кошти були фінансовою гарантією для забезпечення проведення "Євробачення". І на них наразі накладено арешт", - зазначають у Рахунковій палаті.

У повідомленні наголошується, що через неналежний контроль НСТУ за виконанням власних приписів і відсутність дієвого контролю Держкомтелерадіо, як органа управління майном, виключні майнові права інтелектуальної власності загалом на суму 33,9 млн грн за даними бухгалтерського обліку не враховувалися, що також є порушенням законодавства України.

Загалом, за даними Рахункової палати, на підготовку та проведення в Україні у 2017 році "Євробачення" витрачено 325,3 млн грн із загального фонду держбюджету, 192,8 млн грн субвенцій із місцевого бюджету Києва, 77,4 млн грн коштів від господарської діяльності, отриманих НСТУ під час підготовки конкурсу, а також 192 млн грн коштів інших центральних органів виконавчої влади України та КМДА. Сукупні витрати становлять 787,5 млн грн.

"До фінансового боку організації та проведення конкурсу у Рахункової палати є серйозні претензії. І найбільше обурює те, що чиновники, які нині через брак фінансування не пускають маленьких українців на дитяче "Євробачення", свого часу не змогли ефективно використати кошти на проведення пісенного конкурсу в Україні", - зазначив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Як повідомлялося, в жовтні 2017 року Держаудитслужба під час ревізії НСТУ за витратами на "Євробачення-2017" виявила низку порушень і передала матеріали правоохоронцям.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Кабміні прогнозує зниження ціни газу для населення в серпні щонайменше на 5,5%

"Укрзалізниця" має намір розвивати послугу з ремонту та обслуговування приватних локомотивів

Мінфін знизив ставки за ОВДП на 20-75 б. п. слідом за обліковою ставкою НБУ

FTC може оголосити про угоду з Facebook про врегулювання претензій цього тижня

МВФ знизив прогноз зростання світового ВВП у 2019 р. до 3,2%, різко погіршив прогноз з економіки РФ

ФГВФО уп'ятеро знизив ціну повторно виставленого на голландський аукціон стадіону "Чорноморець" в Одесі

Мін'юст, Мінфін, ДФС та інші держоргани підписали меморандум про співпрацю щодо перевірки інформації про бенефіціарів

"Укроборонпром" оголосив тендер на міжнародний фінансовий аудит за 32,5 млн грн

"Нафтогаз" перерахував до держбюджету ще 8,2 млрд грн дивідендів за 2018 рік

Потенційні покупці майже 100% акцій Промінвестбанку на аукціоні ПФТС мають отримати попереднє узгодження НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА