14:59 26.07.2018

Кошти на "Євробачення-2017" витрачалися зі значними порушеннями

2 хв читати
Кошти на "Євробачення-2017" витрачалися зі значними порушеннями

Рахункова палата України знайшла суттєві недоліки у використанні коштів на проведення пісенного конкурсу "Євробачення-2017" в Україні.

До відповідного висновку відомство дійшло за результатами аудиту ефективності використання коштів, спрямованих на забезпечення підготовки та проведення заходу.

Як повідомила прес-служба аудитора, зокрема, Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) витратила з порушенням чинного і бюджетного законодавства 46,2 млн грн, зокрема 1,6 млн грн не за цільовим призначенням, 13,4 млн грн - неекономно . Також було допущено неефективне управління 9 млн грн. Крім цього, є прострочена дебіторська заборгованість на 0,7 млн грн.

"Окрім того, до цього часу не повернуто 430,6 млн грн, які було перераховано Європейській мовній спілці з резервного фонду держбюджету в 2016 році. Ці кошти були фінансовою гарантією для забезпечення проведення "Євробачення". І на них наразі накладено арешт", - зазначають у Рахунковій палаті.

У повідомленні наголошується, що через неналежний контроль НСТУ за виконанням власних приписів і відсутність дієвого контролю Держкомтелерадіо, як органа управління майном, виключні майнові права інтелектуальної власності загалом на суму 33,9 млн грн за даними бухгалтерського обліку не враховувалися, що також є порушенням законодавства України.

Загалом, за даними Рахункової палати, на підготовку та проведення в Україні у 2017 році "Євробачення" витрачено 325,3 млн грн із загального фонду держбюджету, 192,8 млн грн субвенцій із місцевого бюджету Києва, 77,4 млн грн коштів від господарської діяльності, отриманих НСТУ під час підготовки конкурсу, а також 192 млн грн коштів інших центральних органів виконавчої влади України та КМДА. Сукупні витрати становлять 787,5 млн грн.

"До фінансового боку організації та проведення конкурсу у Рахункової палати є серйозні претензії. І найбільше обурює те, що чиновники, які нині через брак фінансування не пускають маленьких українців на дитяче "Євробачення", свого часу не змогли ефективно використати кошти на проведення пісенного конкурсу в Україні", - зазначив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Як повідомлялося, в жовтні 2017 року Держаудитслужба під час ревізії НСТУ за витратами на "Євробачення-2017" виявила низку порушень і передала матеріали правоохоронцям.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Держгеонадра продала в "Прозорро" ліцензії на родовища графіту, берилієвих, титан-апатитових і циркон-флюоритових руд за 142,2 млн грн

"Нафтогаз" у 2018 р. знизив чистий прибуток у 2,8 рази

"Нафтогаз" у травні збільшить ціну на природний газ для промспоживачів на 5,2-11,5%

"Укроборонпром" готовий увійти до коопераційної програми ПАТ "Мотор Січ" зі створення української бойової вертолітної техніки та озброєння

Банкіри розходяться в прогнозах облікової ставки

Промвиробництво в Україні в березні-2019 до березня-2018 зросло на 2,1%

Системні оператори ЛЕП України, Польщі, Словаччини, Угорщини, Молдови розподілили функції під час проведення аукціонів

НБУ перерахує до державного бюджету 64,878 млрд грн

Група "ТАС" купує частину торговельно-офісного центру "Арена-сіті" в Києві

Україні може знадобитися заміщення 80-180 тис. тонн білоруського дизпалива - "А-95"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА