13:07 31.07.2018

Зниження курсу гривні в липні було ситуативним, - Данилишин

3 хв читати
Зниження курсу гривні в липні було ситуативним, - Данилишин

Голова ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин вважає ситуативним зниження курсу гривні в липні.

"Зниження курсу гривні до долара США на 2,2%, яке спостерігалося протягом липня, сталося під впливом факторів, що скоріше мають ситуативний характер, сила впливу яких найближчим часом поступово ослабне", - написав він на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Зокрема, за оцінкою Б.Данилишина, відчувався вплив того, що світові Центробанки, починаючи з кінця 2017 року, орієнтувалися на підвищення своїх ключових ставок. Так, наприклад, ФРС США з кінця минулого року декілька разів підвищувала базову процентну ставку, встановивши її в діапазоні 1,75-2% річних. Це провокувало відтік капіталу з ринків, що розвиваються, тому що залучення капіталу ставало більш дорогим, і цей капітал рухався переважно до США та Японії. "Ситуація тиснула на бюджети і валюти країн, що розвиваються, й, відповідно, це позначилося на курсі національної валюти України – влітку підвищилася волатильність гривні з тенденцією до зниження курсу", - зазначив Б.Данилишин.

За його словами, наразі відтік капіталу із відповідним зниженням курсу нацвалют є загальним трендом для країн, що розвиваються. Зокрема, нещодавно було зафіксовано історичний мінімум курсу турецької ліри до долара США (4,9 ліри за долар). Також оновив історичний мінімум курс аргентинського песо до долара США (25,5 песо за долар). Загалом від початку 2018 року турецька й аргентинська національні валюти до американського долара втратили 16,5% та 25%, відповідно.

Водночас сила впливу підвищення ставки ФРС поступово зменшується. А з урахуванням того, що після зростання ВВП США в другому кварталі на 4% очікується уповільнення темпів зростання економіки в третьому і четвертому кварталах 2018 року, ймовірність подальшого підвищення ставки ФРС протягом одного-двох місяців не є високою на тлі наближення виборів до Конгресу в листопаді, вважає Б.Данилишин.

Він зазначив, що відтік капіталу з країн, що розвиваються, стався у вигляді відтоку іноземних портфельних інвестицій як найбільш мобільного виду інвестицій в умовах мінливої макроекономічної кон’юнктури. В Україні протягом липня це спостерігалося у вигляді масованого погашення номінованих у гривні ОВДП, що тримали у свої портфелях нерезиденти. В міру отримання коштів вони конвертували гривню в іноземну валюту, що спричинило підвищення попиту на неї. "Пік виплат за номінованими у гривні ОВДП на користь нерезидентів припав на липень, у серпні 2018 року обсяг запланованого погашення нерезидентських ОВДП є помірним. Також певний додатковий попит на іноземну валюту спостерігався внаслідок високих обсягів відшкодування ПДВ", - зазначив Б.Данилишин.

За його оцінкою, зважаючи на ослаблення впливу підвищення ставки ФРС та невисокі обсяги погашення ОВДП на користь нерезидентів, а також беручи до уваги те, що наприкінці літа розпочнеться експорт української сільськогосподарської продукції, у серпні слід очікувати на валютному ринку України порівняного балансу з незначною перевагою в бік припливу іноземної валюти.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА