Інтерфакс-Україна
17:04 31.07.2018

Близько 60% безпілотників в Україні не проходять оцінки відповідності вимогам техрегламенту радіообладнання

2 хв читати
Близько 60% безпілотників в Україні не проходять оцінки відповідності вимогам техрегламенту радіообладнання

Український державний центр радіочастот, що здійснює сертифікацію радіоелектронних засобів, заявляє про те, що близько 60% безпілотних літальних апаратів (БПЛА) в Україні не проходять оцінку відповідності вимогам Технічного регламенту радіообладнання, повідомляється на сайті центру.

"За підрахунками фахівців, близько 60% безпілотників в Україні взагалі не проходять оцінку відповідності вимогам Технічного регламенту радіообладнання (затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 24 травня 2017 року). Наприклад, у мене немає інформації, що таку оцінку пройшов хоча б один БПЛА вітчизняного виробництва", - процитовано на сайті керівника Центру із сертифікації УДЦР Олександра Лисенка.

Він також зазначив, що така проблема існує і в Європі. Так, за його словами, досить великий відсоток БПЛА, що надходять на ринок ЄС - не відповідають вимогам директиви 2014/53 ЄС та європейським стандартам.

В УДЦР наголосили, що радіоустаткування безпілотників рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, зараховано до такому що підлягає внесенню до Реєстру радіоелектронних, РЕЗ та ВП, які можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування.

При цьому, Центр із сертифікації УДЦР - один із небагатьох в Україні, здатний провести комплексні випробування сучасних БПЛА.

О.Лисенко наголосив, що безпілотники при сертифікації перевіряються за такими параметрами: безпека споживачів, електромагнітна сумісність і використання радіочастотного ресурсу.

Як повідомлялося, в Україні з 1 червня 2018 року набув чинності Тимчасовий порядок використання повітряного простору. Він торкнувся, зокрема, і порядку використання дронів вагою до 2 кг. Згідно з правилами, дронам тепер не можна підніматися вище 50 м, літати над дорогами, лініями електропередач, скупченнями людей, держустановами, приватними садибами, а якщо це необхідно, то заявку слід подавати не пізніше 10 днів до польоту.

При цьому представники ЗМІ, юристи та власники безпілотників заявляли, що вважають введений порядок неконституційним, а Міністерство агрополітики і продовольства наголошує, що новий порядок використання дронів обмежує роботу корпоративного сектора.

У свою чергу Державна авіаційна служба допускає можливість перегляду встановлених обмежень на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден вагою до 2 кг, зокрема поруч із місцями масового скупчення людей (без попереднього отримання дозволу на польоти).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Словаччина готова виділити EUR84 млн на відновлення об'єктів "Укренерго"

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

"Укренерго" використає досвід Ісландії як одного з лідерів технологій підвищення ефективності високовольтних електромереж

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА