13:34 01.08.2018

Коломойський обґрунтовує зміну юрисдикції провадженні про фіктивні угоди на $1,9 млрд позовом в Україні про наклеп

3 хв читати
Коломойський обґрунтовує зміну юрисдикції провадженні про фіктивні угоди на $1,9 млрд позовом в Україні про наклеп

Екс-акціонер ПриватБанку Ігор Коломойський обґрунтовує необхідність зміни юрисдикції Високого суду Лондона з поданими до українського суду позовом про наклеп з боку колишнього голови фінустанови Олександра Шлапака.

Про це повідомляється в матеріалах судового провадження, текст якого має агентство "Інтерфакс-Україна".

Водночас юрфірма Hogan Lovells (Велика Британія), що представляє інтереси ПриватБанку у Високому суді Лондона, звернула увагу на неприродність такої заяви.

"Позов (на який посилається І.Коломойський - ІФ) ґрунтується на одній заяві екс-глави ПриватБанку (О.Шлапака - ІФ) на прес-конференції в липні 2017 року, істинність якої навіть не спростовується", - зазначили юристи Hogan Lovells.

Раніше, наприкінці 2017 року, особа, що іменується у провадженні як "ОСОБА_1", подала позов до Печерського районного суду Києва до ПриватБанку. Позивач вимагав визнати недостовірним і таким, що принижує його честь, гідність і ділову репутацію, таку заяву О.Шлапака під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в липні 2017 року: " всі 36 кредитів були підписані колишнім головою правління (на той момент Олександр Дубілет - ІФ) із перевищенням повноважень".

Йдеться про кредити 36 компаніям на 133 млрд грн, які було видано в жовтні-листопаді 2016 року і за рахунок яких було погашено кредити 193 інших позичальників банку, більше половина з яких мали ставку 12-12,5% річних із прив'язкою до курсу долара та реальні застави.

На думку юристів Hogan Lovells, відповідний позов в Україні було подано не з метою отримання компенсації за завдані збитки, а щоб позбавити юрисдикції суд Лондона, в якому розглядається позов ПриватБанк проти І.Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, їм належать або перебувають під їхнім контролем.

У Hogan Lovells при цьому звертають увагу, що позов ПриватБанку містить заяву, що екс-акціонери фінустанови незаконно привласнили з банку $1,9 млрд у 2014 році шляхом укладення низки фіктивних угод, унаслідок чого кошти було переказано зазначеним компаніям.

"Позики надавалися без належного затвердження або проведення перевірок, тоді як договори поставок було укладено як прикриття, що дало змогу здійснити виплату $1,9 млрд шести компаніям: Teamtrend Limited, Trade Point Agro Limited, Collyer Limited (всі – Велика Британія), Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd (усі - Британські Віргінські Острови). При цьому жодна з цих компаній не має веб-сторінок, офісів, працівників, складських приміщень, робочої сили або будь-якого іншої публічної присутності", - зазначили юристи.

Як повідомлялося, 18 грудня 2016 року уряд за пропозицією НБУ і акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були І.Коломойський і Г.Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови.

Залучена владою України в 2017 році компанія Kroll за підсумками форензик аудиту ПриватБанку підтвердила, що фінустанова до її націоналізації наприкінці 2016 року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум у $5,5 млрд.

ПриватБанк у грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти І.Коломойського, Г.Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd.

Позивач домігся, що суд як запобіжний захід видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку І.Коломойського та Г.Боголюбова і зазначених шести компаній на суму понад $2,5 млрд.

Раніше всі компанії-відповідачі фігурували в постановах Печерського райсуду Києва від 29 липня 2016 року, які передбачають арешт низки рахунків у кіпрській філії найбільшого в Україні ПриватБанку в рамках розслідування про заволодіння кредитів рефінансування Національного банку України на суму 19 млрд грн.

Коломойський прогнозує, що розгляд Високим судом Лондона справи по суті відбудеться не раніше ніж 2020 року.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Верховний Суд отримав скарги на визнання в Україні рішення Гаазького арбітражу по активам в Криму й арешт акцій "дочок" росбанків

Співінвестором нового інтернет-медіа "The Бабель" виступив Коломойський

Суд підтвердив правомірність віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних

Суд Києва доручив заарештувати акції українських ВТБ, ПІБ та Сбербанку

Кабмін затвердив граничний розмір окладу членів наглядової ради ПриватБанку

Ситник розраховує, що залучення матеріалів міжнародного аудиту прискорить розслідування справи про рефінансування ПриватБанку

Верховний Суд підтвердив правоту НБУ при виборі заходів впливу до ПриватБанку перед його націоналізацією

Група "Приват" функціонує як децентралізована структура - юрист Коломойського

Суд Лондона зобов'язав Коломойського узгодити витрати щодо аеропорту "Бельбек"

Коломойський і Боголюбов заперечують проти юрисдикції суду Лондона у спорі з ПриватБанком

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА