Інтерфакс-Україна
08:13 02.08.2018

Реконструкція застарілого житла в Україні може розпочатися через 3-4 роки, - Парцхаладзе

2 хв читати
Реконструкція застарілого житла в Україні може розпочатися через 3-4 роки, - Парцхаладзе

Реконструкція застарілого житла в Україні може розпочатися через три-чотири роки, після ухвалення нового закону в цій сфері, заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

"Ми сподіваємося до кінця року затвердити законопроект (про реконструкцію застарілого житла - ІФ) на Кабінеті Міністрів і передати депутатам до комітету Верховної Ради. Ще знадобиться два-три роки, щоб проект можна було починати", - сказав він під час "круглого столу "в Києві в середу.

За словами Л. Парцхаладзе, міністерство розробило початковий варіант нового закону про реконструкцію старого житлового фонду, однак деякі питання залишаються відкритими. Зокрема, Мінрегіон ще не визначив, який відсоток жителів застарілих будинків має погодитися на відселення для проведення реконструкції.

"Ми бачимо два потенційних принципи (реновації житла - ІФ): знесення житла або реконструкція (заміна зношених інженерних систем з надбудовою кількох поверхів - ІФ). Знесення в більшості випадків застосовуватиметься до мікрорайонів, щоб повністю поміняти інженерну та соціальну інфраструктуру", - додав заступник міністра.

За словами заступника міністра, старт проектів реконструкції відбуватиметься за рішенням місцевих рад. На його думку, місцеві органи влади також мають виступати замовником цих проектів. Інвестори можуть бути підрядниками проектів реконструкції.

"Наразі ж інвесторам не дуже економічно цікаво входити в такі проекти - просто ринок дуже сильно просів. Інвестору може бути цікаво, якщо вартість квадратного метра (додаткової площі, створеної під час реконструкції - ІФ) - 30-35 тис. грн", - зазначив Л. Парцхаладзе.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна зараз будує 700 МВт ВЕС з 200 МВт BESS – глава УВЕА на URC-2025

В Україні немає такої ціни на нерухомість, щоб це був добрий бізнес – бізнесмен Мішалов

Трамп оголосив нові тарифи на імпорт товарів із Молдови, Брунею, Філіппін, Іраку, Алжиру та Лівії

Квотування експорту масла в ЄС призвело до зростання цін на внутрішньому ринку - аналітики

СБ надасть ще $116 млн гранту для підтримки системи теплопостачання в Україні – представниця банку на URC-2025

Усі великі трейдери повернулися в Україну і щороку залучають до $15 млрд для експорту українського зерна - УЗА

"Укрнафта" в 2026р планує побудувати 420 МВт газової генерації та великий проєкт CCHP – глава компанії на URC-2025

Україна у 2025/26 МР виростить 83 млн тонн зернових та олійних, що на 5,5% більше, ніж у минулому сезоні – прогноз УЗА

Інфляція в Україні у червні-2025 впала до 0,8%, у річному вимірі - до 14,3% - Держстат

"Укренерго" закликало ощадливо споживати е/е у середу з 16:00 до 22:00

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА