Інтерфакс-Україна
13:09 03.08.2018

Довідкове значення курсу гривні до долара в п'ятницю знизилося до 27,0883 грн/$1

2 хв читати

Довідкове значення курсу гривні до долара, за даними Національного банку України (НБУ), в п'ятницю на 12.00 знизилося до 27,0883 грн/$1 із 27,0123 грн/$1 днем раніше.

Котирування курсу гривні на міжбанківському валютному ринку на 11:00 становили 27,07 -27,12 грн/$1, тоді як до закінчення торгів у четвер - 27,01-27,04 грн/$1, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" дилери комерційних банків.

У зв'язку зі зростаючим попитом на валюту НБУ в п'ятницю оголосив аукціон із продажу до $50 млн.

Як зазначив директор казначейства банку "Кредит Дніпро" Олег Курінний, зростаючий курсовий тренд і подолання психологічного бар'єру в 27 грн/$1 відображає випереджаючий попит на валюту порівняно зі стриманою пропозицією експортерів, максимально зацікавлених у дорогій валюті та маючих можливість притримати необов'язковий продаж за рахунок відшкодувань ПДВ, що надійшли в кінці липня.

"Попит було сформовано імпортерами, аграріями, що конвертуватили виручку від продажів врожаю, нерезидентами під конвертацію погашень ОВДП в кінці липня та під вивід дивідендів на початку серпня. Плюс спекулятивна складова, зокрема за рахунок вищих котирувань готівкового ринку. Говорити про стійкість тренду зниження курсу передчасно, це більшою мірою ситуативні коливання в результаті комбінації перерахованих причин", - сказав експерт.

За його оцінкою, подальша динаміка курсу гривні визначатиметься проявом зовнішніх і внутрішніх факторів, які впливають на приплив валюти до економіки: рух співпраці з МВФ, дані щодо врожаю, цінова кон'юнктура на зернові, метали, енергопродукти, а також активністю НБУ зі згладжування дисбалансів пропозиції та попиту.

О.Курінний вважає, що за відсутності шоків курс гривні в серпні перебуватиме в діапазоні 26,8-27,1 грн/$1, а до кінця року залишиться в рамках, закладених до державного бюджету-2018 року.

У свою чергу голова правління РВС Банку Владислав Кравець вважає, основним фактором, який надає наразі найбільш суттєвий тиск на курс гривні, є висновок дивідендів на початку серпня.

"Найближчими днями курс урівноважиться, і протягом 1,5-2 місяців перебуватиме в межах 27-27,4 грн/$1. НБУ згладжуватиме різкі коливання, але не перешкоджатиме тренду", - додав банкір.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна оголосила про успішну реструктуризацію ВВП-варантів: угоду підтримали 99% їх власників

Гетманцев звернувся до Свириденко з закликом відтермінувати платіжні термінали для ФОП 1-ї групи до кінця війни

Банкрутство окремих страховиків не загрожує стабільній роботі фінансового сектору – НБУ

НБУ: після досягнення миру банки мають зменшувати частку держсектору в кредитах

Енергоспівтовариство продовжило термін експлуатації великих спалювальних установок в Україні

Мінфін США готовий до введення санкцій проти РФ в найкоротший час - Стефанішина

Гендиректор "Scania Україна" Хокан Йюде став президентом ЄБА на 2026-2027рр.

Рівень фінансового стресу у листопаді був найнижчим із початку повномасштабного вторгнення – Нацбанк

Пісний різдвяний стіл подорожчав на 11%, до 913,57 грн, лідери - кутя та узвар

AmCham заявляє про загрозу морському експорту та закликає посилити протиповітряний та морський захист України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА