15:30 14.08.2018

ЄБА наполягає на усуненні законодавчих протиріч при працевлаштуванні іноземців

2 хв читати
ЄБА наполягає на усуненні законодавчих протиріч при працевлаштуванні іноземців

Урядова постанова №322 від 25 квітня 2018 року, що набула чинності з 1 червня, створює законодавчу колізію при оформленні тимчасової посвідки на проживання для іноземців в Україні, вважають експерти Європейської бізнес асоціації (ЄБА).

"Йдеться про три головних протиріччя. Так, у новій редакції закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" від 29 квітня 2018 року тимчасову посвідку на проживання видає міграційна служба протягом десяти днів. Відповідно ж до постанови Кабміну №322 цей період збільшується до 15 днів. Також існує різниця в тому, що, згідно із законом, документи на продовження дії посвідки на проживання потрібно подавати не пізніше, ніж за десять днів до її завершення, а згідно з постановою - не пізніше ніж за 15 днів ", - повідомила ас асоціації в прес-релізі у вівторок.

Крім цього, відповідно до закону документи на отримання тимчасового дозволу на проживання може подавати представник за дорученням від іноземця, про що в постанові не зазначено.

"Відповідно до постанови впроваджується ID-картка іноземного громадянина, що містить його біометричні дані. Це унеможливлює подання документів за дорученням", - пояснюють експерти ЄБА.

"Бізнес підтримує оновлення та автоматизацію процесів. Однак, важливо забезпечити наявність технічного обладнання. А вже потім вводити зміни, щоб причиною відмов у отриманні посвідки на проживання не став виключно дефіцит технічних можливостей", - наголошують в асоціації.

Також, відповідно до закону співробітник міграційної служби, який отримав документи від іноземця, має видати опис прийнятих документів із підписом і зазначенням дати. Постанова таку норму не закріплює. "Є побоювання, що це може створювати можливості для недобросовісних маніпуляцій", - вважають в ЄБА.

"На думку ЄБА, при оформленні тимчасової посвідки на проживання потрібно керуватися передусім законом, а до постанови №322 слід внести зміни, щоб правові норми були узгоджені між собою. Крім цього, постанова як підзаконний акт не може суперечити закону, котрий має вищу юридичну силу", - підсумовує ЄБА в повідомленні.

Україні слід виробити якісну міграційну політику і розробити зрозумілі правила для працевлаштування іноземних громадян, оскільки ринок праці вимагає якісних фахівців, зазначає виконавчий директор асоціації Ганна Дерев'янко.

"За попередніми підрахунками, кількість трудових мігрантів-українців за кордоном налічує близько 5 млн. Виникає ситуація, коли наші люди їдуть працювати з країни, а якісні іноземні фахівці мають пройти довгий шлях, щоб влаштуватися у нас на роботу", - цитує прес-служба Г.Деревянко.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський підписав нову редакцію закону про публічні закупівлі

Зеленський підписав закон про захист бізнесу від неправомірних дій дозвільних органів

Уряд затвердив порядок встановлення спецумов імпорту харчових продуктів і кормів

Профільний комітет ВР схвалив законопроект про обмеження експорту-імпорту е/е і пріоритет "зеленим" із потужністю до 150 МВт

Уряд доручив "Укрзалізниці", "Укрпошті" і "Нафтогазу" знайти і продати або здати в оренду надлишкове майно

Мінекономіки може представити оновлений макропрогноз наступного тижня - Гончарук

"Укрзалізниця" у 2020 році планує забезпечити доступ до Wi-Fi в "Інтерсіті"

"Нафтогаз" знизить у жовтні ціну на газ для населення ще на 4,9%

"Укрзалізниця" планує до 2020 року запустити новий потяг українського виробництва на маршруті до аеропорту "Бориспіль"

"Корум Україна" оскаржить у суді рішення АМКУ про штраф в 53 млн грн за торги "Львіввугілля"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА