15:38 16.08.2018

У Горішніх Плавнях найчистіше повітря, в Маріуполі – найбрудніше

3 хв читати
У Горішніх Плавнях найчистіше повітря, в Маріуполі – найбрудніше

Місто Маріуполь (Донецька обл.) за індексом забруднення атмосфери (ІЗА), який враховує ступінь забруднення атмосферного повітря за п'ятьма пріоритетними забруднювальними домішками, знову опинився на першому місці в січні-червні 2018 року серед 39 міст України, на останньому - Горішні Плавні Полтавської області.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у відділі інформації про стан забруднення навколишнього середовища Центральної геофізичної обсерваторії (ЦГО) ім. Б.Срезневського в четвер, серед міст країни з високим рівнем забруднення в I півріччі поточного року перебувають після Маріуполя (у порядку зниження) Одеса, Луцьк, Кам'янське (колишній Дніпродзержинськ), Дніпро, Київ, Миколаїв, Слов'янськ, Кривий Ріг, Краматорськ, Рубіжне, Лисичанськ і Запоріжжя.

"Усі ці міста оцінюють як із високим рівнем забруднення", - констатували в ЦГО.

При цьому в обсерваторії зазначили, що за підсумками всього 2017 року рівень забруднення атмосфери в Маріуполі та Дніпрі характеризувався як дуже високий, в інших містах - високий. Минулого року в списку з високим рівнем забруднення атмосфери перебували в порядку зниження Кам'янське, Одеса, Слов'янськ, Миколаїв, Луцьк, Київ, Кривий Ріг, Краматорськ, Лисичанськ, Запоріжжя, Рівне, Рубіжне та Ужгород.

В обсерваторії пояснили, що високий рівень забруднення атмосферного повітря великих міст було обумовлено здебільшого підвищеним вмістом специфічних шкідливих речовин - формальдегіду, фенолу, фтористого водню, аміаку, з основних домішок - завислих речовин, діоксиду азоту, оксиду вуглецю.

Оцінка стану забруднення атмосферного повітря в містах України здійснювалася за даними спостережень у 39 містах на 129 стаціонарних постах державної системи моніторингу гідрометеослужби. В атмосфері визначався вміст 22 забруднювальних речовин, зокрема восьми важких металів.

Найменш забруднене повітря в січні-червні 2018 року було в таких містах, як Горішні Плавні Полтавської області (на 39-му місці), Ізмаїл (38), Світловодськ (37), Чернівці (36) та Харків (35).

В обсерваторії додали, що дані за I півріччя лише обробили та ще не оприлюднили, в подальшому їх розмістять на сайті. У свою чергу у висновках вчених за підсумками спостережень 2017 року йдеться, що минулого року стан забруднення навколишнього природного середовища на території України практично не зменшився та залишився досить високим. Останніми роками несприятлива якість природного середовища, у першу чергу атмосферного повітря та поверхневих вод, як правило, спостерігається в місцях проживання більшої частини населення країни (урбанізована територія та промислові зони).

У 2017 році з 39 міст України, де проводилися регулярні спостереження, в двох містах атмосферне повітря за інтегральними показниками характеризувалося дуже високим, а в 13 містах - високим рівнем забруднення. До цього списку увійшли міста, де розташовані потужні підприємства металургії, хімії та нафтохімії, паливно-енергетичного комплексу, а також ті, які мають значний парк пересувних джерел. Майже у всіх містах цього списку високий рівень забруднення атмосферного повітря пов'язаний зі значними концентраціями формальдегіду, діоксиду азоту, фенолу, завислих речовин, фтористого водню, оксиду вуглецю.

Концентрації радіоактивних елементів в повітрі на території України були стабільними і на кілька порядків нижче допустимих норм (крім зони відчуження в районі розташування Чорнобильської АЕС). У 2017 році, як і в попередні роки, якість вод за гідрохімічними показниками не відповідала нормативам. Основними джерелами надходження забруднювальних речовин є стічні води різноманітних видів виробництва, підприємства сільського та комунального господарств, поверхневий стік.

Дані гідробіологічного моніторингу прісноводних об'єктів підтверджують відсутність суттєвого поліпшення якості води та стану водних екосистем. За даними радіаційного контролю водних об'єктів України протягом 2017 року перевищень допустимих рівнів вмісту радіонуклідів у воді не зареєстровано.

Води Чорного й Азовського морів і гирлових ділянок річок були найбільш забруднені нафтопродуктами і фенолами, в деяких районах морів - сполуками азоту амонійного та азоту нітритного. У ґрунтах на території міст у результаті багаторічних викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря від різноманітних підприємств сформувалися зони підвищеного вмісту важких металів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сформовано наглядову раду "Енергоатому"

Запуск механізму кешбеку за програмою "Купуй українське" заплановано на початок вересня

Малий і середній бізнес може отримати грант на розвиток власного експорту в сумі до EUR40 тис. - Мінекономіки

АМКУ дозволив "Укрнафті" отримати в управління активи "Татнафти"

Консультативна рада Мінекономіки запропонувала створити економічні кластери в західних областях України для розвитку промисловості

Напрацьовуються рішення щодо забезпечення скрапленим газом вразливого населення прифронтових територій Харківщини - Мінреінтеграції

Крос-курси основних світових валют 20 червня на 16.01

Офіційні (облікові) курси банківських металів на 21 червня - НБУ

Офіційні курси Національного банку України на 21 червня

Оновлений "транспортний безвіз" з ЄС передбачає низку взаємних зобов'язань щодо ліцензій на перевезення та маркування вантажівок – Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА