Інтерфакс-Україна
16:45 16.08.2018

Валютна криза в Туреччині матиме обмежений вплив на Україну

2 хв читати
Валютна криза в Туреччині матиме обмежений вплив на Україну

Україна слабо інтегрована у світовий фінансовий ринок, відповідно, напружена економічна ситуація в Туреччині і на світовому ринку особливо не вплине на національну економіку, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" заступник глави Національного банку України (НБУ) Олег Чурій.

"З огляду на те, що у власності нерезидентів перебуває незначна частка українських державних облігацій, відплив капіталу з Туреччини і викликаний ним спад апетиту інвесторів до активів країн, що розвиваються, не матиме суттєвого впливу на Україну, зокрема на валютний ринок, у короткостроковій перспективі", - сказав він.

За оцінками центробанку, з часом українська економіка може опосередковано відчути наслідки ситуації в Туреччині через зовнішню торгівлю, оскільки Туреччина є одним із найбільших ринків збуту української продукції (6,4% вітчизняного товарного експорту в 2017 році).

"Стрімка девальвація ліри і загалом проблеми на фінансовому ринку Туреччини можуть викликати зниження платоспроможного попиту в країні і, відповідно, спричинити скорочення обсягу експорту з України. Крім того, знецінення ліри до долара США може спричинити погіршення конкурентоспроможності вітчизняного експорту порівняно з турецькими товарами на третіх ринках", - пояснив О.Чурій.

Окрім цього, заступник глави центробанку нагадав, що США нещодавно підвищили мита на сталь та алюміній із Туреччини. Відповідно, слід очікувати вивільнення частини продукції, що направляється в США, і, як наслідок, зниження цін на чорні метали в регіоні.

Водночас О.Чурій зазначив, що девальвація ліри може мати позитивний вплив на економіку України.

"Зміцнення гривні щодо ліри може привести до здешевлення турецької продукції в доларовому еквіваленті (у 2017 році на Туреччину припадало 2,6% товарного імпорту в Україну). Це не лише зменшить обсяг імпорту в грошовому виразі, а й стане хорошою новиною для українських споживачів загалом. Зокрема, це стосується турецьких овочів і фруктів, одягу та взуття, які мають суттєву вагу в споживчому кошику в Україні", - прокоментував він.

Загалом заступник глави НБУ зазначив, що розвиток економічної ситуації в Туреччині містить важливі уроки для України.

"По-перше, це показовий приклад, наскільки важливим є забезпечення інституціональної та операційної незалежності центрального банку. По-друге, це свідчить про безуспішність застосування монетарної політики для стимулювання економічного зростання в умовах інфляційного тиску. По-третє, це показує, наскільки загрозливими можуть виявитися макроекономічні дисбаланси, зокрема високий розмір дефіциту поточного рахунку платіжного балансу, в умовах стрімкого відпливу капіталу", - наголосив О.Чурій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

IFC має в Україні проєкти в розробці на найближчі 18 місяців на $3 млрд

Україна в 2024р увійшла до трійки найбільших експортерів агропродукції до ЄС

ЄБРР готує кредит "Укрнафті" під держгарантію на проєкт когенераційної ТЕЦ до 250 МВт

ТРЦ "Скриня" біля залізничного вокзалу Львова під час реконструкції збільшить свою площу вшестеро

"Астарта" та IFC підписали кредитну угоду на $40 млн для будівництва заводу соєвого концентрату

"Київтеплоенерго" за місяць гідравлічних випробувань виявило й усунуло 400 пошкоджень

Банки можуть пом’якшити ліміти на Р2Р перекази після створення реєстру дропів – НАБУ

Україні потрібне продовження взаємовигідних умов торгівлі агротоварами з ЄС – міністр агрополітики

Шмигаль очікує від нового керівника "Нафтогаза" Корецького нарощення українського газовидобутку

Підготовка до ОЗП та відновлення енергооб’єктів мають пройти без обмежень е/е споживачам – Міненерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА