20:19 21.08.2018

НКРЕКП проти зростання потужностей домашніх СЕС і ВЕС і спрощення отримання "зеленого" тарифу для малої генерації

2 хв читати
НКРЕКП проти зростання потужностей домашніх СЕС і ВЕС і спрощення отримання "зеленого" тарифу для малої генерації

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), виступає проти збільшення встановленої потужності сонячних і вітряних енергоустановок домашніх господарств, повідомляється в пропозиціях регулятора до законопроекту про "зелені" тарифи.

"У разі збільшення розміру встановленої потужності генеруючих установок домогосподарств, з огляду на середньостатистичне споживання електроенергії приватними домогосподарствами, виросте неконтрольоване виробництво електроенергії без необхідності в її застосуванні", - вважає НКРЕКП.

Регулятор додає, що закупівля надлишку електроенергії по завищеному тарифу також призведе до зростання тарифів на електроенергію для всього населення країни.

Згідно з даними регулятора, в середньому споживання електроенергії на абонента становить 167 кВт-год, тоді як при нинішньому ліміті потужності енергоустановки для домашніх господарств в 30 кВт можна виробляти в 13 разів більше.

НКРЕКП також не підтримує спрощену систему отримання "зеленого" тарифу для малої генерації (до 500 кВт), так як це "може призвести до аварійних ситуацій, викликаних відсутністю проведення експертиз і перевірок будівництва таких об'єктів".

Крім того, регулятор вважає недоцільним давати надбавку до визначеного на аукціоні "зеленого" тарифу за впровадження системи акумулювання електроенергії.

"Реалізація електроенергії об'єктами електроенергетики, здатними до її акумулювання ..., має здійснюватися в рамках балансуючого ринку за цінами, які складаються на ньому", - пояснює відомство свою позицію.

НКРЕКП також пропонує переглядати "зелений" тариф у разі проведення реконструкції, модернізації або капітального ремонту зі збільшенням встановленої потужності, застосовуючи до нього чинний на той момент коефіцієнт.

Регулятор запрошує всі зацікавлені сторони обговорити ці та інші дискусійні питання законопроекту щодо нової системи підтримки відновлюваної енергетики на засіданні робочої групи 29 серпня. У їхньому переліку також рівень "зелених" тарифів і надбавка до аукціонної ціни чи тарифу за використання елементів місцевої складової.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Асоціації-члени УРБ підтримують інноваційні інструменти захисту прав споживачів

Надходження до Пенсійного фонду України за 2 міс.-2019 зросли на 59% до 2 міс.-2018

Чорнобильська АЕС оголосила тендер на демонтаж нестабільних конструкцій "Укриття" на 2,5 млрд грн

"Альянсенерго" на замовлення "Київобленерго" побудує в Борисполі СЕС до 5 МВт за 7 млн грн

"Укртрансгаз" оголосив тендери на постачання до кінця року 1,37 млрд куб. м газу

Країни ОПЕК + в лютому наблизились до виконання угоди щодо обмеження видобутку на 90%

Мінінфраструктури пропонує Кабміну призначити першим заступником міністра Пограничного, заступниками - Ткачука і Зубка

"Київводоканал" оголосив міжнародний тендер на реконструкцію Бортницької станції аерації на $1 млрд

Профіцит зовнішньої торгівлі України товарами в січні-2019 становив $20,9 млн

Мінфін України повідомив про призупинення заборони місцевим бюджетам розміщувати тимчасово вільні кошти на депозитах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА