12:13 22.08.2018

Експорт плодово-ягідної продукції з України стримується неузгодженістю фітосанітарних заходів з імпортерами

2 хв читати
Експорт плодово-ягідної продукції з України стримується неузгодженістю фітосанітарних заходів з імпортерами

Неузгодженість фітосанітарних заходів з країнами-імпортерами стримує експорт плодово-ягідної продукції з України, заявили в асоціації "Укрсадпром".

Відповідно до прес-релізу асоціації, сьогодні, на відміну від основних країн-експортерів, Україна демонструє різкі коливання обсягу експорту і нестабільність поставок.

"Для порівняння, в останні роки експорт плодово-ягідної продукції Польщі становить понад $1 млрд, тоді як для України такий обсяг сягає $150-200 млн, таким чином Україна експортує ушестеро менше плодово-ягідної продукції, ніж її європейський сусід", - йдеться в повідомленні.

Асоціація переконана, що узгодження взаємного визнання фітосанітарних заходів надасть можливість налагодити торгівлю, забезпечити соціально-економічний розвиток України, буде стимулом для розвитку галузі садівництва та ягідництва в Україні і допоможе залучати інвестиції в довгострокові сільськогосподарські та інфраструктурні проекти.

Для вирішення проблеми неузгодженості фітосанітарних заходів "Укрсадпром" звернувся до першого віце-прем'єр-міністра - міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва з проханням доручити очолюваному ним міністерству, Міністерству закордонних справ, Державній службі України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів узгодити взаємне визнання фітосанітарних заходів з потенційними країнами-імпортерами для здійснення експорту фруктів, ягід, а також посадкового матеріалу.

Також асоціація звернулася до заступника голови комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Олександра Бакуменка з проханням підтримати позицію галузевого об'єднання і направити відповідне звернення від комітету і народних депутатів до зазначених органів державної влади.

Асоціація "Укрсадпром" - об'єднання садівників, виробників продукції з плодів і ягід, виробників і постачальників посадкового матеріалу, інших господарських і громадських об'єднань у сфері садівництва та переробки плодово-ягідної сировини.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна планує 10-річні євробонди в доларах, розпочне зустрічі з інвесторами 23 жовтня

Україна планує 10-річні євробонди в доларах, розпочне зустрічі з інвесторами

Ілон Маск оголосив дату запуску першого тунелю Hyperloop

НСТУ закриє регіональні філії у разі виділення менше ніж 1 млрд грн фінансування в 2019 році

На Южно-Українській АЕС підключили до енергосистеми третій енергоблок

МінТОТ відзначає зменшення входження до окупованого Криму суден під іноземними прапорами

Парубій підтримав "неминуче" рішення Кабміну про підвищення тарифів на газ, так як від цього залежить підтримка МВФ

Тимошенко закликала депутатів усіх рівнів протистояти підвищенню тарифів на газ для населення

Програма stand by МВФ забезпечить стабільність у політично бурхливий 2019 рік

Horizon Capital планує інвестувати в Україну до $200 млн за 3-5 років

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА