14:41 23.08.2018

Україна визнає свої зобов'язання про підвищення цін на газ - Гройсман

2 хв читати
Україна визнає свої зобов'язання про підвищення цін на газ - Гройсман

 Україна визнає свої зобов'язання в підвищенні цін на газ, повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Питання про підвищення цін на газ дуже непросте. Ви знаєте, що є зобов'язання про те, що ціни на газ зростатимуть в умовах підвищення світових цін на газ. Я вже рік цю ситуацію стримую... Однак наразі стоїть питання про чергове підвищення", - сказав він під час прес-брифінгу в Луцьку в четвер.

Він нагадав, що підвищення цін на газ є запорукою продовження залучення фінансування на міжнародних ринках.

"Ця вимога виникла тому, що нам потрібна робота із зовнішніми запозиченнями", - пояснив прем'єр.

Як повідомлялося, з липня 2017 року Україна перебуває у складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може становити від 30% до 60%, у зв'язку зі зростанням цін на міжнародних ринках, тоді як прем'єр вважає таке різке підвищення невиправданим.

За словами джерела в уряді, за цей час українська сторона запропонувала МВФ вже не менше восьми варіантів зміни формули ціни на газ, які дозволили б уникнути "непідйомного для звичайних громадян" підвищення ціни, на якому наполягає Фонд. Однак позиція Фонду є досить жорсткою, оскільки уряд минулого року ухвалив рішення про таке підвищення газових цін, що надало можливість Україні отримати транш кредиту МВФ, однак згодом в односторонньому порядку відмовився від його виконання.

Директор-розпорядник Фонду Крістін Лагард 19 червня 2018 року заявила, що виконання передумови щодо цін на газ, є критично важливим для завершення поточного перегляду підтримуваної МВФ програми. За її словами, дві інших передумови - внесення правки до ухваленого нещодавно закону про Вищу антикорупційному суді і дотримання граничного дефіциту держбюджету.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА