Інтерфакс-Україна
14:07 04.09.2018

НБУ визначив цільовий рівень інфляції 5% з грудня-2019

2 хв читати
НБУ визначив цільовий рівень інфляції 5% з грудня-2019

Національний банк України (НБУ) визначив цільовий рівень інфляції 5% з грудня 2019 року.

Це передбачено стратегією монетарної політики НБУ, затвердженої радою НБУ в липні і розміщеної на сайті регулятора у вівторок.

"Оптимальний цільовий рівень інфляції (річна зміна ІСЦ) ... визначається НБУ на рівні 5% ± 1 п.п. Фаза зниження інфляційної мети з поточної до 5% здійснюватиметься до грудня 2019 року. А з грудня 2019 року ця мета в 5% буде постійною і може бути переглянута лише в бік зниження за умови зменшення волатильності обмінного курсу гривні, змін відносних цін і ослаблення ефектів конвергенції економіки України до рівня країн - основних торгових партнер", - зафіксовано в документі.

Згідно зі стратегією, в окремі періоди інфляція може відхилятися від встановленої мети через вплив факторів, не підвладних монетарній політиці НБУ. Наприклад, це може бути зміна цін на сировинні товари або відхилення адміністративно регульованих цін від раніше заявленого рівня. Однак НБУ, як і раніше, застосовуватиме монетарні інструменти для повернення інфляції до цільового значення.

Документом також закріплено застосування коридору процентних ставок за кредитними та депозитними операціями овернайт для управління короткостроковими процентними ставками міжбанківського кредитного ринку шляхом обмеження їх коливань навколо ключової процентної ставки. Також передбачається можливість застосування диференційованих норм обов'язкового резервування для підвищення результативності регулювання ліквідності банківської системи і стимулювання банків до залучення переважно коштів у національній валюті і на більш тривалий термін.

Стратегія монетарної політики НБУ підтверджує необхідність інституційної незалежності регулятора. Вона передбачає, що НБУ має уникати будь-яких форм фіскального домінування, зокрема прямої або непрямої підтримки бюджетних витрат.

Як повідомлялося, цей документ є правонаступником стратегії монетарної політики НБУ на 2016-2020 роки, яка була схвалена правлінням центробанку в серпні 2015 року.

Нова стратегія монетарної політики зберігає ключові елементи режиму інфляційного таргетування, визначає основні цілі монетарної політики, принципи, інструменти та напрямки їх еволюції на середньострокову перспективу. Водночас особливості застосування інструментарію монетарної політики щорічно переглядатимуть з урахуванням стану і ризиків зовнішнього і внутрішнього макроекономічного середовища і затверджуватимуть радою НБУ в щорічних Основних принципах грошово-кредитної політики.

ОСТАННЄ

Аграрії засіяли 76% ярих зернових та зернобобових від плану та наздогнали минулорічний показник за площею

ТППУ ініціює запровадження ефективного страхування військових ризиків для інвесторів та експортерів

Ощадбанк у IV кв.-2024 сформував консорціум з Укргазбанком та ПУМБ для кредиту 2,8 млрд грн ОПК під держгарантію

"Ліси України" в 2025р. передбачили на централізовані закупівлі 3,1 млрд грн

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА