17:47 04.09.2018

Україна зробила добровільний внесок до бюджету Ради Європи у розмірі $400 тис.

2 хв читати
Україна зробила добровільний внесок до бюджету Ради Європи у розмірі $400 тис.

Україна зробила добровільний внесок до бюджету Ради Європи (РЄ) у розмірі $400 тис., щоб підтримати організацію в складні часи фінансового шантажу з боку Росії, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Сьогодні Україна зробила добровільний внесок до бюджету Ради Європи у розмірі 400 тис. дол. США. Росія використовує проти РЄ фінансовий шантаж. У ці складні часи організація потребує підтримки", - написав П.Клімкін на своїй сторінці в мікроблозі Twitter у вівторок.

"Приєднуйтесь до нас, інакше РЄ більше не захищатиме свої цінності та принципи", - додав глава МЗС України.

Пізніше цього дня Постійне представництво України при Раді Європи зазначило, що Україна вперше здійснила добровільний внесок до бюджету РЄ.

"Сьогодні у Страсбурзі була завершена процедура здійснення добровільного внеску України до бюджету Ради Європи в обсязі $400 тис. Фінансова ситуація в РЄ різко погіршилася в 2017 році, коли Російська Федерація використала фінансовий шантаж організації й у порушення своїх міжнародно-правових зобов'язань відмовилася сплачувати внески до бюджету Ради Європи до того часу, поки не буде відновлена повноцінна участь її делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи", - йдеться в повідомленні українського представництва при РЄ на сторінці у соцмережі Facebook.

У повідомленні зазначено, що такий крок Москви "поставив організацію в особливо скрутне становище", оскільки протягом останнього десятиліття бюджет Ради Європи формувався в умовах скорочення бюджетних видатків у більшості держав-членів.

"За цих умовах уряд України вирішив фінансово підтримати Раду Європи. Ми зробили добровільний внесок на додаток до своїх обов'язкових платежів до бюджету. Гроші будуть використані у сферах співробітництва, що є пріоритетними як для Ради Європи, так і в контексті співпраці з нашою державою", - уточнили в Представництві України при РЄ.

Зокрема, як зазначено, Україна профінансувала такі напрями співпраці: функціонування Європейського суду з прав людини, боротьба з корупцією та відмиванням грошей, запобігання тортурам, боротьба з расизмом і нетерпимістю, інтеграція ромів та кочівників у суспільство, захист меншин, розвиток рівноправ'я жінок і чоловіків, захист культурної спадщини, захист журналістики та безпеки журналістів.

"У найскладніший період сучасної історії України ми стали отримувачами допомоги з боку Ради Європи. Я радий, що сьогодні Україна стала донором такої допомоги", - зазначив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

"Київтеплоенерго" у 2024 р. планує замінити 55 км аварійних теплових мереж - заступник голови КМДА

НБУ анонсував низку кроків валютної лібералізації найближчими тижнями

У призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватимуть отриманий там страховий стаж - Мінсоцполітики

НБУ поліпшив прогноз інфляції на 2024 р. з 8,6% до 8,2% і несуттєво погіршив його на 2025 р.

НБУ знизив облікову ставку трохи більше за очікування - до 13,5% і її оцінку на кінець року - до 13%

EVA відкрила в першому кварталі 16 нових магазинів

"Миколаївобленерго" у 2024 р. має намір оновити парк пошкодженої з початку війни автотехніки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА