Інтерфакс-Україна
18:48 04.09.2018

ВР відхилила євроінтеграційний законопроект у сфері захисту прав на промислові знаки і торговельні марки

1 хв читати
ВР відхилила євроінтеграційний законопроект у сфері захисту прав на промислові знаки і торговельні марки

Народні депутати не підтримали законопроекту, що імплементує угоду про асоціацію з Європейським Союзом у частині охорони прав на промислові знаки і торговельні марки.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за відповідний законопроект (№5699) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони інтелектуальної (промислової) власності в першому читанні проголосували лише 190 народних депутатів за 226 мінімально необхідних на пленарному засіданні парламенту у вівторок.

Нардепи також відмовилися повернути законопроект на доопрацювання або відправити на повторне перше читання. Таким чином, документ відхилено.

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроекту, запропоновані зміни дадуть змогу узгодити положення чинного законодавства України у сфері інтелектуальної власності з директивами і регламентами Ради ЄС.

У супровідному документі також зазначено, що ухвалення законопроекту дало б змогу імплементувати положення угоди про асоціацію, включно з введенням інституційних і організаційних змін для належного виконання положень цієї угоди в частині охорони прав на промислові зразки і торговельні марки.

"Прогалини правового регулювання охорони прав на промислові зразки створили умови для поширення в Україні явища так званого патентного тролінгу. Мова йде про діяльність суб'єктів господарювання, які реєструють промислові зразки на відомі загалу форми виробів, а потім вимагають сплати "роялті" за використання цих об'єктів у комерційних цілях", - пояснюють автори законодавчої ініціативи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Доступ української аграрної продукції на ринки ЄС обговорили на засіданні Українсько-польської міжурядової комісії

Винороби Європи в шоці від погрози Трампа запровадити мита у 200% на ввезення їхньої продукції

НЕФКО вже завершило 24 проєкти у межах програми “Зелене відновлення України"

Обленерго повідомляють про можливі аварійні ситуації в електромережах внаслідок сильного вітру 13-14 березня

"Хмельницькобленерго" з початку березня отримало від постачальників 3 тис. вимог на відключення е/е споживачам

"Украерорух" в межах проєкту CEF дослідить динаміку обладнання літаків сучасною системою спостереження

Україна і Туреччина домовились збільшити обсяги торгівлі агропродукцією

"Укрфінжитло" вивчає можливість залучення іноземних банків до програми "єОселя"

"Рівнеазот" відновив роботу після вимушеної перерви через нестабільне електропостачання

Середня зарплата українців у лютому-2025 зросла на 2% - Work.ua

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА