Інтерфакс-Україна
19:20 10.09.2018

Британський бізнес може запастися товарами на 40 млрд фунтів на випадок "жорсткого" Brexit

2 хв читати
Британський бізнес може запастися товарами на 40 млрд фунтів на випадок "жорсткого" Brexit

Британські компанії можуть створити запаси товарів, що імпортуються, загальним обсягом близько 40 млрд фунтів стерлінгів ($ 52 млрд) на випадок "жорсткого" Brexit, тобто виходу Великої Британії з ЄС без нової торгової угоди між сторонами, прогнозують експерти Центру економічних і ділових досліджень (Centre for Economics & Business Research, CEBR).

Це додасть 0,5 процентного пункту до темпів зростання ВВП Великої Британії за три квартали до моменту Brexit 29 березня 2019 року, вважають в CEBR. Однак очікуване зниження попиту слідом за цим, як очікується, відніме стільки ж від зростання британського ВВП протягом решти 2019 року.

"Таким чином, міні-рецесія після Brexit є майже неминучою", - зазначає засновник CEBR Дуглас МакВільямс.

Британські компанії активно готуються до можливих негативних наслідків Brexit. Влада країни раніше опублікувала низку документів, в яких містяться оцінки того, які наслідки чекають різні сектори в тому випадку, якщо Brexit позначиться на вільному потоці товарів з Європи.

Так, фармкомпаніям рекомендовано створити запаси лікарських препаратів, а рітейлерам - запаси продуктів. Причому, в останньому випадку уряд зазнав критики, оскільки його рекомендації для рітейлерів були сприйняті як сигнал того, що влада країни перекладає відповідальність за забезпечення достатніх запасів продуктів на роздрібні мережі, пише газета Financial Times.

Найбільш значними, за оцінками CEBR, будуть коливання запасів сировинних товарів, включаючи сировину для хімічної промисловості та різні руди, а також проміжних товарів, в тому числі, компонентів для автомобілів і літаків. Імпорт Великою Британією цих товарів з ЄС в 2017 році склав 100 млрд фунтів із загального показника в 260 млрд фунтів.

В CEBR відзначають вже наявні сигнали того, що британські компанії активізували накопичення запасів: обсяг запасів у другому кварталі виріс швидше, ніж британський ВВП. У той же час, є думка про те, що така тенденція швидше за все може бути обумовлена погодними умовами, ніж побоюваннями наслідків Brexit.

За словами М.Вільямса, в минулому епізоди істотного коректування запасів - в 1975, 1980, 1990 і 2009 рр. - зазвичай були обумовлені різким падінням попиту або кредитними кризами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"ДТЕК Енерго" планує щорічно викуповувати євробонди на суму до $100 млн та просить змін до умов їх випуску

Ціни на будівельно-монтажні роботи в Україні у I кварталі зросли на 6,7% – Держстат

Збитки від шахрайських операцій з картками у 2024р зросли на 37% за скорочення їх кількості на 1% – НБУ

Ідея санкцій ЄС проти Nord Stream 2 розрахована на те, щоб відлякати будь-яких інвесторів - ЄК

Експорт зерна із початку 2024/25 МР досяг 36,4 млн тонн - Мінагрополітики

Arricano продовжує реставраційні роботи на пам’ятках культурної спадщини на Лук’янівці

Інтерпайп зібрав представників 26 компаній-клієнтів на оз.Гарда в Італії для зміцнення стосунків

Українським морським коридором експортовано близько 76 млн тонн зерна

Уряд виплатив українцям кешбек за березень

Правекс Банк виграв справу щодо понад $3 млн у спорі з клієнтом банківського сейфа

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА