13:03 12.09.2018

Саудівська SALIC купує український агрохолдинг "Мрія"

4 хв читати
Саудівська SALIC купує український агрохолдинг "Мрія"

The Saudi Agricultural&Livestock Investment Co. (SALIC), яка спеціалізується на інвестиціях у сільгоспвиробництво, купує український агрохолдинг "Мрія".

Відповідну угоду анонсував президент України Петро Порошенко під час зустрічі з представниками Саудівської Аравії в Києві в середу.

"Я хотів би окремо наголосити, що рішення SALIC придбати агрохолдинг "Мрія" є надзвичайно важливою подією та демонструє готовність інвесторів вкладати гроші в Україну, кардинальні зміни в інвестиційному кліматі, а також ставлення інвесторів до нашої держави", - сказав президент.

При цьому П.Порошенко наголосив на унікальності зазначеної події, оскільки контракт про покупку є найбільшим у сільськогосподарському секторі за всю історію України.

"SALIC є власністю Суверенного фонду Саудівської Аравії. На сьогодні це один із найбільших інвесторів у сільськогосподарський бізнес у всьому світі. Рішення прийти в Україну є дуже яскравим свідченням того, що наша країна готова приймати таких інвесторів і створила для цього всі умови", - сказав глава держави.

Він також звернув увагу на те, що контракт передбачає покупку українських активів, а не землі. Це сприятиме підвищенню рівня інвестицій в аграрний комплекс, рівня технологій, врожайності, експорту, надходження валютної виручки до України, створення високооплачуваних робочих місць.

"Ми домовилися, що це початок незвичайного процесу, коли обсяг інвестицій, зокрема з боку SALIC і Суверенного фонду, в Україну зростатиме", - наголосив П.Порошенко.

За його даними, рішення за угодою було ухвалено в найкоротший термін - близько року.

Як повідомляється на веб-сайті "Мрії", угода між Mriya Farming PLC (Велика Британія) і SALIC UK Ltd. (Британська структура SALIC) передбачає купівлю всіх активів агрохолдингу, охоплюючи всі об'єкти інфраструктури, технічний парк, а також компанії, які володіють правом оренди земельного банку.

Сума й умови операції не розголошуються. Її завершення стане можливим після отримання дозволу Антимонопольного комітету України.

"Після завершення угоди "Мрія" продовжить операційну діяльність в Україні разом з дочірньою компанією SALIC - Continental Farmers Group (CFG)", - зазначено в повідомленні.

"Наша дочірня компанія CFG успішно працює в Україні з 2006 року, обробляючи 45 тис. га у Львівській та Тернопільській областях (...) З огляду на позитивний досвід інвестицій в українську економіку, SALIC UK ухвалила рішення про розширення бізнесу, в пошуках нових можливостей глибоко вивчила український сільськогосподарський ринок (...) Ключова ідея SALIC UK - виявлення, придбання і довгострокова робота з прибутковими і стійкими інвестиціями в агробізнесі. Сьогоднішня покупка "Мрії" ідеально підходить під інвестиційні критерії SALIC UK, а необхідні для компанії інвестиції забезпечать довгострокову рентабельність цього чудового активу", - наводять слова голови правління SALIC UK Халіда Алабуди в повідомленні.

У свою чергу генеральний директор CFG Марк Леард додав, що очолювана ним компанія має намір наступних два роки інвестувати значні кошти в нове обладнання, інфраструктуру, агротехнології та консолідацію земельного банку, "щоб вивести загальну операційну діяльність "Мрії" і СFG на світовий рівень" .

Радниками "Мрії" під час підготовки угоди, а також кредиторами в процесі реструктуризації боргу агрохолдингу виступили Rothschild&Co (Франція), ICU, FinPoint (обидві - Україна), а також юрфірма Hogan Lovells (Велика Британія).

"Мрія" - вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який засновав у 1992 році Іван Гута. На сьогодні його земельний банк становить 165 тис. га. Потужності елеваторів і зерносховищ агрохолдингу оцінюються в 380 тис. тонн.

У серпні 2014 року "Мрія" повідомила про прострочену виплату близько $9 млн процентного доходу і близько $120 млн в рахунок погашення боргу за її зобов'язаннями. Сукупна заборгованість перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов'язаним із сім'єю Гутів компаніям, на момент оголошення дефолту агрохолдингу становила близько $1,3 млрд.

На початку лютого 2015 року операційний контроль над агрохолдингом перейшов до кредиторів, які обрали нове керівництво, а у вересні 2016 року комітети кредиторів і бондхолдерів агрохолдингу погодили умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який становив $1,1 млрд. Боргова операція завершилася в серпні 2018 року, за її підсумками загальне боргове навантаження "Мрії" знизилося з $1,1 млрд до $309,5 млн, з яких $49,3 млн є реструктуризований забезпечений борг, $208,1 млн реструктуризований незабезпечений борг (єврооблігації), $ 46 млн робочий капітал і $6,1 млн нові лізингові програми на закупівлю обладнання.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Гройсман про заборону РФ експорту нафти в Україну: Ми знайдемо рішення для того, щоб ситуація була з мінімальними втратами

Фінансові ринки стримано реагують на підсумки виборів президента в Україні

Кабмін і "Нафтогаз" погодили зниження регульованої ціни на газ у травні для населення і тепловиків на 3,5%

Керівництво Федрезерву почало обговорювати можливість зниження ставки

Мінінфраструктури відмовилося від планів заборонити пасажирські літаки, старші за 20 років

"Нова пошта" розмістила дебютний випуск облігацій на 300 млн грн

На українських АЗС масово дорожчає паливо

Аграрний бізнес розраховує на активізацію Зеленським "земельного" питання

Нереформованість судів і правоохоронних органів може звести нанівець досягнення останніх років - Гонтарева

Апеляційний адмінсуд переніс на 13 травня розгляд справи щодо підстав для націоналізації ПриватБанку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА