20:37 12.09.2018

Єврокомісія готує ініціативи щодо посилення міжнародної ролі євро

2 хв читати
Єврокомісія готує ініціативи щодо посилення міжнародної ролі євро

Серед завдань, які Єврокомісія має намір вирішувати до закінчення свого мандата в 2019 році, її голова Жан-Клод Юнкер назвав "подальший розвиток міжнародної ролі євро".

"Після 20 років існування і всупереч занепадницьким голосам, які супроводжували нас на цьому шляху, у євро вже багате минуле. Євро стало другою найбільш використовуваною валютою в світі. 60 країн тим чи іншим чином прив'язують свою валюту до євро", - сказав Ж. К.Юнкер, виступаючи в середу з доповіддю щодо стану Євросоюзу на пленарній сесії Європарламенту в Страсбурзі.

"Але ми маємо зробити ще більше, щоб дозволити нашій єдиній валюті повністю відігравати свою роль на міжнародній сцені", - закликав глава Єврокомісії.

За його словами, нещодавні події висвітили необхідність поглиблення валютно-економічного союзу ЄС. Численні пропозиції Єврокомісії, повідомив Ж.-К.Юнкер, чекають затвердження Європарламентом і Радою ЄС.

"Але ми можемо і повинні йти ще далі. Абсурдно, що Європа оплачує 80% свого імпорту енергії, - а це становить 300 млрд євро на рік - в американських доларах, тоді як тільки 2% нашого енергетичного імпорту надходить до нас з США", - обурився голова Єврокомісії.

"Абсурдно, що європейські компанії купують європейські літаки в доларах, а не в євро. Це причина, за якої комісія представить до кінця поточного року ініціативи щодо посилення міжнародної ролі євро. Євро має стати активним інструментом нового європейського суверенітету", - оголосив Ж. К.Юнкер.

Але першочергове завдання він бачить у продовженні зміцнення валютно-економічного союзу. "Без поглибленого валютно-економічного союзу у нас не буде переконливих аргументів для посилення міжнародної ролі євро", - підкреслив глава Європейської комісії.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА