13:28 14.09.2018

Україна та ЄС підписали кредитну угоду і меморандум про надання макрофінансової допомоги на EUR1 млрд

3 хв читати
Україна та ЄС підписали кредитну угоду і меморандум про надання макрофінансової допомоги на EUR1 млрд

Представники України та Європейського Союзу підписали меморандум про взаєморозуміння та кредитну угоду щодо надання четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС Україні (MFA IV) на EUR1 млрд.

Зі сторони України документи підписали в. о. міністра фінансів Оксана Маркарова та глава Національного банку Яків Смолій, а із сторони ЄС - голова Європейської Комісії з питань євро та фінансової стабільності Валдіс Домбровскіс.

На церемонії підписання кредитної угоди та меморандуму були президент України Петро Порошенко та прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Після підписання глава Української держави подякував ЄК та В.Домбровскісу за "різнобічну і велику підтримку, яку Європейський Союз надає українському уряду та українському народу".

"Це велика допомога в проведенні реформ та підтримка реформ - не лише фінансова, а й консультативна - і ви по праву є учасником і співспонсором тих реформ, які відбуваються в Україні останні чотири роки", - сказав П.Порошенко.

У Меморандумі про взаєморозуміння закріплені умови четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС Україні на EUR1 млрд.

Раніше цього дня віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що для отримання макрофінансової допомоги Європейського Союзу Україні доведеться виконати умови з третьої програми та здійснити малу приватизацію.

За її словами, сума в EUR1 млрд буде поділена на два транші, перший з яких Київ розраховує отримати вже до кінця поточного року.

Як уточнило Міністерство фінансів України в прес-релізі, транші макрофінансової допомоги будуть розподілені рівномірно - по EUR500 млн кожен. При цьому очікується, що перший транш надійде восени цього року після завершення сторонами внутрішніх процедур, необхідних для набуття чинності підписаними документами, і виконання Україною умов надання першого траншу.

Другий транш має надійти навесні 2019 р. за результатами оцінки виконання Україною заходів щодо реформування відповідних секторів реалізації державної політики, зазначає фінансове відомство.

Мінфін наголосив, що найближчим часом спільно з МЗС внесе пропозицію президенту України щодо необхідності невідкладного внесення на розгляд Верховної Ради проекту закону про ратифікацію цих договорів.

Згідно з інформацією, оприлюдненою прес-службою Єврокомісії з нагоди підписання меморандуму, програма реформ передбачає дії у сфері боротьби з корупцією, управління державними фінансами, управління держпідприємствами та банками, зокрема повернення активів, реформування енергетичного сектору, а також здійснення ключових соціальних реформ.

"Україна має продовжувати дотримуватися ефективних демократичних механізмів, зокрема багатопартійної парламентської системи, а також верховенства права. Крім того, Україна і надалі має гарантувати дотримання прав людини", - йдеться в повідомленні.

Крім того, в ЄК наголосили, що виплати траншів будуть пов'язані з прогресом України у виконанні її програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Як повідомлялося, згідно з оприлюдненими ЄС на початку липня цього року матеріалами, набуття чинності документом також дасть старт 2,5 рокам, протягом яких програма MFA IV діятиме.

Євросоюз із 2014 року надав Україні EUR2,81 млрд макрофінансової допомоги. Третій транш третьої програми макрофінансової допомоги на EUR600 млн був скасований 18 січня 2018 року через невиконання країною погоджених умов.

Україна не виконала чотири вимоги, зокрема, зняття заборони на експорт лісу-кругляку, запуск автоматичної перевірки е-декларацій, закон про кредитний реєстр НБУ та перевірка інформації про бенефіціарних власників компаній.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ранній кінець опалювального сезону заощадить до 500 млн куб. м газу

Пропозиція про реструктуризацію євробондів України, ймовірно, міститиме норму про часткове списання боргу

Найбільший виробник соняшникової олії Молдови зупинив два заводи й вимагає відновлення імпорту українського соняшнику

Латвійська airBaltic через три-шість місяців після відновлення польотів може розмістити в Києві п’ять власних літаків

ВВП України зріс у 2023 році на 5,3% - Держстат

Торгівля має бути взаємовигідною для сільгоспвиробників у Польщі та Україні - заява Шмигаля і Туска

"Запоріжкокс" продовжує капремонт коксової батареї №2 з інвестиціями в 60 млн грн, вкладення в оновлення за 2 роки перевищують 276 млн грн - СЕО

Шмигаль за результатами українсько-польських урядових консультацій: Розуміємо, як будемо рухатися

Прямі збитки українських ритейлерів через війну сягають майже $2,5 млрд - дослідження

"Укрнафта" планує завершити ребрендинг АЗК Glusco у квітні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА