19:17 17.09.2018

НБУ вивчає варіанти зміни дизайну монетарної політики в разі дефіциту ліквідності в секторі

1 хв читати
НБУ вивчає варіанти зміни дизайну монетарної політики в разі дефіциту ліквідності в секторі

Комітет монетарної політики Національного банку України (НБУ) вивчає варіанти зміни операційного дизайну монетарної політики в разі виникнення дефіциту ліквідності в банківській системі.

Відповідне питання члени комітету обговорили на черговому засіданні 5 вересня 2018 року.

Згідно з протоколом засідання, з середини літа 2018 року в Україні спостерігається зниження профіциту ліквідності банківської системи і, як наслідок, зростання вартості гривневих ресурсів на міжбанківському кредитному ринку. Згідно з очікуваннями НБУ, тенденція до скорочення профіциту ліквідності триватиме до кінця цього року, а в 2019 році банківська система може перейти від профіциту до дефіциту ліквідності.

"З огляду на можливу зміну структурної позиції банківської системи, учасники комітету розглянули можливі зміни до операційного дизайну монетарної політики для збереження ефективного впливу процентної ставки НБУ на процентні ставки міжбанківського кредитного ринку", - зазначено в протоколі засідання.

Основним інструментом монетарної політики центробанку є облікова ставка, яка є ключовою або ставкою за основними операціями регулювання ліквідності банків. В умовах профіциту ліквідності в банківській системі за цією ставкою проводяться розміщення двотижневих депозитних сертифікатів НБУ.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА