20:25 18.09.2018

Альтернативою "Північному потоку-2" може стати спільне управління українською ГТС

2 хв читати
Альтернативою "Північному потоку-2" може стати спільне управління українською ГТС

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман обговорив із головою стортингу (парламенту) Норвегії Тоне Вільхельмсен Трьоен (Tone Wilhelmsen Trøen) протидію реалізації проекту "Північний потік-2" та роль України в транзиті газу до Європи.

Як повідомляє у вівторок прес-служба Кабінету Міністрів України, це перший візит глави норвезького парламенту до Києва і третій візит в Україну офіційних осіб Норвегії за останні три тижні.

Т.В.Трьоен зазначила, що до Києва з нею приїхала "сильна делегація": три політичні партії парламенту Норвегії. "І цим ми підкреслюємо нашу підтримку процесу реформ та боротьби, яку Україна продовжує проти російської агресії", - сказала вона.

Український прем'єр подякував Норвегії за постійну підтримку українського суверенітету і питань безпеки та зазначив, що контекст безпеки поширюється не лише на оборону, а й на сферу економіки та енергетики.

"Для нас дуже важливо, аби демократичний світ був стійким у захисті демократії та норм міжнародного права. І в цьому контексті важливе питання - проект "Північний потік-2". Ми говоримо всьому світу - не вірте гарантіям Росії. Ви не назвете жодної гарантії Росії, яку б вона виконувала сьогодні. Будапештський меморандум, останні рішення Стокгольмського арбітражу щодо газових контрактів ... Це не виконується", - сказав В.Гройсман.

За його словами, Україна занепокоєна просуванням будівництва цього газопроводу та закликає інші країни "відкрити очі й подивитися на загрозу, яка наближається".

Як альтернативу проекту "Північний потік-2" Київ пропонує спільне управління своєю газотранспортною системою.

"Ми говоримо про альтернативу - спільне управління українською ГТС. Вона надійна. Так ми всі будемо незалежні" - сказав В.Гройсман.

Глава українського уряду наголосив, що аналіз ситуації та спільні дії можуть запобігти загрозі російського монополізму.

У свою чергу голова парламенту Норвегії запевнила, що вони "чують зауваження" України. "І ми підтримуємо думку про те, що транзитна роль України має зберігатися", - заявила вона.

В.Гройсман подякував за таку позицію та зазначив, що Україна зараз переживає процес трансформації, реалізує одразу декілька дуже важливих реформ - від освіти та медицини до децентралізації та боротьби з корупцією.

Т.В.Трьоен запевнила, що Норвегія готова бути корисною для України і в енергетичних питаннях, і в питаннях реформ, які наразі відбуваються в Україні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зростання реального ВВП України в березні-2024 залишилося близьким до 5%

НБУ в четвер послабив гривню на 6 коп. - до нового мінімуму

ЄС розробить додаткові тарифи на російські та білоруські агропромислові товари

"Укрнафта" зменшить споживання електроенергії на своїх АЗК

Повноцінне відновлення експорту через морські порти для українського агросектору безальтернативне - УЗА

Україна до кінця травня експортує всі залишки зерна, що призведе до підвищення цін у країні та світі, - УЗА

"Укренерго" може застосовувати графіки обмеження промспоживачів в умовах дефіциту в період весняно-літньої ремонтної кампанії - CEO

У четвер буде застосовано графіки обмеження для промспоживачів із 18:00 до 22:00 - "Укренерго"

Україна розраховує на розблокування допомоги США на 2024 рік - Шмигаль

ЄС виділить Україні ще EUR1,5 млрд перехідного фінансування Ukraine Facility наступного тижня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА