17:26 25.09.2018

"Нафтогаз" вже нарахував $110 млн, яких вимагатимуть від "Газпрому" в арбітражі за відмову постачати газ з березня

1 хв читати
"Нафтогаз" вже нарахував $110 млн, яких вимагатимуть від "Газпрому" в арбітражі за відмову постачати газ з березня

НАК "Нафтогаз України" розпочала новий арбітражний процес проти "Газпрому" з вимогою компенсації за відмову постачати з березня 2018 року природний газ за новою формулою, затвердженою Стокгольмським судом наприкінці грудня 2017 року, повідомив головний комерційний директор НАК Юрій Вітренко.

"Ми вже почали новий арбітраж, через який змусимо "Газпром" компенсувати різницю між вартістю газу, який ми купуємо на європейському ринку, і вартістю, яка повинна була б бути за зміненим в арбітражі контрактом", - сказав він на прес-конференції в Києві у вівторок.

За його словами, розрахунки Національної акціонерної компанії свідчать, що на сьогоднішній день сума відповідної компенсації вже перевищує $110 млн.

Як повідомлялося, наприкінці грудня 2017 року Стокгольмський арбітраж переглянув контрактну формулу в контракті між "Нафтогазом" і "Газпромом". За рішенням арбітражу ціна газу для НАК дорівнює ціні газу на хабі в Німеччині, тоді як раніше вона залежала від цін на газойль і мазут.

Водночас "Газпром" 1 березня 2018 року відмовився відновити поставки газу до України, повернувши внесений "Нафтогазом" авансовий платіж $127,624 млн, порушивши рішення Стокгольмського арбітражу, що відкоригував ціноутворення в контракті між компаніями.

За оцінкою НАК, окрім переплати, такі дії з боку Газпрому також унеможливили виконання "Нафтогазом" рішення трибуналу щодо закупівлі мінімальних річних контрактних обсягів газу.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА