18:26 26.09.2018

Мінфін відзначає ризик рефінансування понад $6,1 млрд держборгу в 2019 році

2 хв читати
Мінфін відзначає ризик рефінансування понад $6,1 млрд держборгу в 2019 році

Відсутність фінансової підтримки від міжнародних інститутів може суттєво ускладнити рефінансування більше ніж $6,1 млрд держборгу України в іноземній валюті з терміном погашення в 2019 році.

Відповідний ризик Міністерство фінансів відзначило в інформаційній записці про фіскальні ризики та їхній потенційний вплив на державний бюджет у 2019 році, текст якої оприлюднено на веб-сайті відомства.

При цьому Мінфін нагадує, що в 2019 році за держборгом необхідно виплатити 396,3 млрд грн (майже $13, 5 млрд, виходячи із закладеного у бюджеті курсу гривні до долара США).

Окрім цього, відомство відзначило ризик послаблення на світовому ринку капіталу попиту на державні цінні папери країн, що розвиваються.

"У разі дострокового припинення програми Міжнародного валютного фонду можливе суттєве зростання вартості запозичень України на зовнішньому ринку капіталу та зменшення попиту на облігації внутрішньої державної позики на внутрішньому ринку. Поєднання зазначених чинників може ускладнити виконання плану державних запозичень наступного року", - йдеться в документі.

Серед потенційних у 2019 році ризиків Мінфін також відзначив необхідність чергової докапіталізації держбанків та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а також невиконання плану приватизації.

Як повідомлялося, сукупний державний (прямий) і гарантований державою борг України в серпні 2018 року скоротився на 1,14%, або на $0,86 млрд, - до $74,85 млрд. У національній валюті держборг зріс на 4,49%, або на 91 млрд грн, - до 2,117 трлн грн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА