17:57 28.09.2018

Механізм держпідтримки інновацій у промисловості запрацює до кінця року

2 хв читати
Механізм держпідтримки інновацій у промисловості запрацює до кінця року

Механізм державної підтримки технологічних інновацій у промисловості, кошти на реалізацію якого в розмірі 300 млн грн вперше закладено до держбюджету 2018 року, запрацює до кінця поточного року, повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Ми вже до кінця року включимо механізм державної підтримки. Таке завдання я поставив перед Нацкомітетом із промислового розвитку. Вибір проектів затверджуватимуть не чиновники, а підприємці. Це забезпечить прозорість і якість. І ми також мінімізуємо прояви будь-яких корупційних ризиків під час розподілу коштів. І наступного року роботу продовжимо", - наводить прес-служба Кабінету Міністрів слова В.Гройсмана на сайті уряду.

При цьому він наголосив, що наразі питання - за формуванням спеціальної комісії, яка визначатиме надання бюджетного ресурсу.

Як уточнили агентству "Інтерфакс-Україна" в Нацкомітеті із промрозвитку, комісію лише почнуть формувати, тому інформацію про її склад буде надано пізніше.

Раніше виконавчий директор Нацкомітету Анатолій Гіршфельд повідомляв агентству, що серед основних відмінностей нового механізму від діючих підходів до підтримки інноваційної діяльності - коло одержувачів коштів.

"Претендентами мають бути виключно виробники промислової продукції, які вже мають досвід у здійсненні інноваційної діяльності, фінансові ресурси, потужності та компетенції для реалізації проекту і впровадження отриманих результатів", - зазначав виконавчий директор Нацкомітету.

При цьому проект має реалізовуватися обов'язково у співпраці або з науковою установою (незалежно від форми власності), або з установою вищої освіти, або КБ іншого підприємства, а перевага має віддаватися проектам, в яких його замовник бере участь у співфінансуванні.

Новими є і форми держпідтримки - передбачається, що це буде грантове співфінансування реалізації проектів і часткова компенсація відсотків за кредитами, залученими виробниками для реалізації проектів.

Проекти відбиратимуть на підставі форматизованої системи критеріїв міжвідомчою комісією при Мінекономрозвитку, до складу якої увійдуть і держслужбовці, і представники бізнесу та науки.

За його словами, в процедурі отримання державних коштів для реалізації відібраних проектів, як і раніше, ключову роль відіграватиме Державна інноваційна фінансово-кредитна установа, проте запропоновано механізм, що дає змогу адмініструвати і моніторити цільове використання коштів (і держдопомогу, і внесок самого підприємства).

Згідно з повідомленням прес-служби Кабміну, сьогодні лише 18% підприємств в Україні вважаються інноваційними і вкладають кошти в розвиток продукту. Переважно це виробники машин та устаткування для різних галузей насамперед для агросектору, дорожнього будівництва.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

OTI Holding створить нову готельну мережу на курортах Туреччини, Єгипту і Тунісу

"Укрзалізниця" вважає безпідставними вимоги окремих страховиків ввести критерії, які звузять коло учасників тендеру на страхування пасажирів від НВ

Україна до 2050 року відмовиться від вугільної генерації, досягне частки ВДЕ в 70% - концепція Мінекоенерго

У ВР зареєстровано законопроект про врегулювання пільгового тарифу на оплату е/е для населення, що проживає в 30-км зоні АЕС

Відкриття ринку сільгоспземель кардинально не змінить агробізнес - голова МХП Косюк (оновлена)

"Укрнафта", "Укртатнафта" та "Укргазвидобування" вимагають упровадження мит у 8,46% на російське дизпальне й автогаз

Майже кожен десятий гектар сільськогосподарських земель в Україні перебуває в "тіні" - дослідження

Білорусь відновила експорт нафтопродуктів - "Белнефтехим"

"Нафтогаз" розраховує на запуск віртуального реверсу газу зі Словаччиною у 2020 році

Ціни на житло в Україні у 2019 році зросли на первинному ринку на 6,6%, на вторинному - на 11,1%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА