Інтерфакс-Україна
19:18 28.09.2018

Приватизація "Черкасиобленерго", "Турбоатома" і "ЗАлК" вимагає додаткової підготовки

2 хв читати
Приватизація "Черкасиобленерго", "Турбоатома" і "ЗАлК" вимагає додаткової підготовки

Фонд державного майна (ФДМ) зберігає плани виставити на продаж контрольний пакет акцій "Черкасиобленерго", однак відзначає складність в об'єднанні керованих Фондом 46% і 25%, що належать ПрАТ "УкрЕСКО", в якому Фонд контролює 99,6585%.

"Є загальна проблема в знаходженні юридичних механізмів об'єднання цих пакетів. Не все так просто...Є бажання, тепер треба, щоб наші бажання збігалися з нашими можливостями", - сказав в.о. голови ФДМ Віталій Трубаров агентству "Інтерфакс-Україна" в Одесі в кулуарах Українського фінансового форуму, організованого інвестгрупою ICU.

Він пояснив, що "УкрЕСКО" - це не лише 25% акцій "Черкасиобленерго", але й інші активи і зобов'язання.

"Є бажання виставити цей актив на продаж, але наші юристи і юристи в Кабміні поки що не бачать, як зробити гарний легітимний процес", - зазначив В.Трубаров.

Коментуючи питання приватизації "Турбоатома", в якому державі належить 75,2241%, він повідомив, що питання розміру виставленого на продаж пакета залишається одним із ключових.

"Треба разом з Кабміном і разом з потенційними радниками виробити механізм, фінансову модель, за якої: а) ми могли б приватизувати цей актив, б) в якій формі - чи достатньо для великих компаній, які грають на цьому ринку, якогось блокпакета ... або їм цікавий лише повний контроль", - пояснив ситуацію керівник ФДМ.

За його словами, необхідно з'ясувати, чи готові потенційні покупці - великі гравці ринку заводити в "Турбоатом" на умовах міноритарного партнера інвестиції, здійснювати його модернізацію і виводити українське підприємство на нові ринки.

В.Трубаров вказав, що це підприємство є флагманом української промисловості і добре відоме на ринку за кордоном, проте його продукції також притаманні кон'юнктурним стрибкам.

Відповідаючи на запитання про перспективи повторної приватизації 68,01% акцій "Запорізького алюмінієвого комбінату" (ЗАлК), керівник Фонду пов'язав її з питанням продажу Заводу алюмінієвої фольги, побудованого під держгарантії.

"У цього активу (ЗАлК) теж є велика "борода". Ми зараз займаємося тим, що намагаємося з'ясувати, в якій формі, і чи варто виставляти його саме зараз. Проблема не лише в тому, що сам ЗАлК є проблемним. Проблема в тому, що на території ЗАлК є ще інше підприємство - (з випуску) фольги", - пояснив В.Трубаров.

За його словами, можливо, як і в випадку "Черкасиобленерго", треба шукати шляхи об'єднання цих двох активів, щоб зробити об'єкт приватизації більш інвестиційно привабливим. "Треба розуміти, що, приватизуючи один актив, ми можемо не продати другий", - сказав в.о. голови ФДМ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА