16:31 02.10.2018

Україна переходить у жовтні на єдиний список товарів подвійного використання за стандартами ЄС у системі Держекспортконтролю

2 хв читати

Україна переходить у другій половині жовтня на єдиний національний список товарів подвійного призначення, що відповідає стандартам ЄС. Ці товари підлягають, при міжнародних передачах, експортному контролю, повідомляє Держслужба експортного контролю України (ДСЕКУ).

Згідно з повідомленням на сайті ДСЕКУ, затверджене у січні Кабінетом Міністрів рішення про впровадження в системі Держекспортконтролю єдиного національного списку товарів подвійного використання, вступає в силу 19 жовтня.

Як нагадують у зв'язку з цим у ДСЕКУ, згідно з чинним законодавством, суб'єкти господарювання, які планують здійснювати міжнародне передання товарів військового призначення, зокрема й посередницьку (брокерську) діяльність, зобов'язані отримати попередню реєстрацію ДСЕКУ.

Для своєчасного подання до ДСЕКУ з 19 жовтня заяв про реєстрацію відповідно до єдиного списку, рекомендується завчасно здійснювати попередню ідентифікацію товарів і підготовку документів, необхідних для проведення ДСЕКУ попередньої експертизи у сфері Держекспортконтролю, зазначається у повідомленні.

Як уточнюють в ДСЕКУ, після проведення попередньої експертизи проводиться основна експертиза, за підсумками якої суб'єкт господарювання отримує відповідний дозвіл, висновок або міжнародний імпортний сертифікат на здійснення діяльності у цій сфері.

Як повідомлялося, в січні уряд України схвалив впровадження в системі Держекспортконтролю єдиного національного списку товарів подвійного призначення, що підлягають Держекспортконтролю при міжнародних передачах, відповідно до норм і стандартів ЄС. Впроваджуваний єдиний список консолідує п'ять чинних на сьогодні в системі Держекспортконтролю списків щодо товарів, які можуть бути використані при створенні звичайних видів озброєнь, військової чи спеціальної техніки, а також ракетної, ядерної, хімічної, бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї.

На сьогодні Україна проводить лібералізацію чинної системи ВТС, заходи якої закріплені рішенням РНБО від 26 червня 2018 року "Про вдосконалення держполітики щодо забезпечення ЗСУ та інших військових формувань оборонною продукцією іноземного виробництва", і введені в дію указом президента №185/20 від 26 червня.

Вжиті заходи передбачають, зокрема: надання українським виробникам озброєнь і військової техніки (ОВТ) усіх форм власності права на здійснення без участі держпосередника експорту продукції власного виробництва та імпорту оборонної продукції для потреб власного виробництва; можливість самостійного імпорту оборонної продукції приватними оборонними підприємствами, що мають прямі дилерські контракти із закордонними виробниками ОВТ; право на здійснення прямих закупівель ОВТ з імпорту в рамках держоборонзамовлення (ДОЗ) за умови, що вони не виробляються в Україні, силовими структурами, зокрема й Міністерство оборони.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укроборонпром" готовий увійти до коопераційної програми ПАТ "Мотор Січ" зі створення української бойової вертолітної техніки та озброєння

Банкіри розходяться в прогнозах облікової ставки

Промвиробництво в Україні в березні-2019 до березня-2018 зросло на 2,1%

Системні оператори ЛЕП України, Польщі, Словаччини, Угорщини, Молдови розподілили функції під час проведення аукціонів

НБУ перерахує до державного бюджету 64,878 млрд грн

Група "ТАС" купує частину торговельно-офісного центру "Арена-сіті" в Києві

Україні може знадобитися заміщення 80-180 тис. тонн білоруського дизпалива - "А-95"

У Мінську говорять про можливість збільшення обсягів постачання темних нафтопродуктів в Україну на тлі російських санкцій

Білорусь призупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та Балтію

Обсяги продажу йогуртів у США падають на тлі зростання різноманітності на прилавках

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА