16:31 02.10.2018

Україна переходить у жовтні на єдиний список товарів подвійного використання за стандартами ЄС у системі Держекспортконтролю

2 хв читати

Україна переходить у другій половині жовтня на єдиний національний список товарів подвійного призначення, що відповідає стандартам ЄС. Ці товари підлягають, при міжнародних передачах, експортному контролю, повідомляє Держслужба експортного контролю України (ДСЕКУ).

Згідно з повідомленням на сайті ДСЕКУ, затверджене у січні Кабінетом Міністрів рішення про впровадження в системі Держекспортконтролю єдиного національного списку товарів подвійного використання, вступає в силу 19 жовтня.

Як нагадують у зв'язку з цим у ДСЕКУ, згідно з чинним законодавством, суб'єкти господарювання, які планують здійснювати міжнародне передання товарів військового призначення, зокрема й посередницьку (брокерську) діяльність, зобов'язані отримати попередню реєстрацію ДСЕКУ.

Для своєчасного подання до ДСЕКУ з 19 жовтня заяв про реєстрацію відповідно до єдиного списку, рекомендується завчасно здійснювати попередню ідентифікацію товарів і підготовку документів, необхідних для проведення ДСЕКУ попередньої експертизи у сфері Держекспортконтролю, зазначається у повідомленні.

Як уточнюють в ДСЕКУ, після проведення попередньої експертизи проводиться основна експертиза, за підсумками якої суб'єкт господарювання отримує відповідний дозвіл, висновок або міжнародний імпортний сертифікат на здійснення діяльності у цій сфері.

Як повідомлялося, в січні уряд України схвалив впровадження в системі Держекспортконтролю єдиного національного списку товарів подвійного призначення, що підлягають Держекспортконтролю при міжнародних передачах, відповідно до норм і стандартів ЄС. Впроваджуваний єдиний список консолідує п'ять чинних на сьогодні в системі Держекспортконтролю списків щодо товарів, які можуть бути використані при створенні звичайних видів озброєнь, військової чи спеціальної техніки, а також ракетної, ядерної, хімічної, бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї.

На сьогодні Україна проводить лібералізацію чинної системи ВТС, заходи якої закріплені рішенням РНБО від 26 червня 2018 року "Про вдосконалення держполітики щодо забезпечення ЗСУ та інших військових формувань оборонною продукцією іноземного виробництва", і введені в дію указом президента №185/20 від 26 червня.

Вжиті заходи передбачають, зокрема: надання українським виробникам озброєнь і військової техніки (ОВТ) усіх форм власності права на здійснення без участі держпосередника експорту продукції власного виробництва та імпорту оборонної продукції для потреб власного виробництва; можливість самостійного імпорту оборонної продукції приватними оборонними підприємствами, що мають прямі дилерські контракти із закордонними виробниками ОВТ; право на здійснення прямих закупівель ОВТ з імпорту в рамках держоборонзамовлення (ДОЗ) за умови, що вони не виробляються в Україні, силовими структурами, зокрема й Міністерство оборони.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінекоенерго запропонувало інвесторам ВДЕ новий, більш жорсткий сценарій добровільної реструктуризації "зеленого" тарифу

Офіційні курси Національного банку України на 28 лютого

Єдина екологічна платформа забезпечить рівний доступ до природних ресурсів країни

Мінекономіки пропонує у 2021-2023 роках виділити понад 90 млрд грн на програми держпідтримки, Мінфін проти

Програма "Доступні кредити 5-7-9%" з березня-2020 передбачатиме часткові кредитні гарантії - Мінфін

Мінекономіки оцінює площу державних сільгоспугідь у 650 тис. га, очікує з них прибутку по 3 тис. грн/га на рік

Оновлена система реєстрації накладних із ПДВ дасть змогу збільшити сплату податку на 1-2 млрд грн на місяць - глава податкової служби

"Укрзалізниця" розробила план заходів з метою профілактики завезення і розповсюдження коронавірусу

Кабмін дозволив українським компаніям працевлаштувати 5 тис. висококваліфікованих ІТ-фахівців з отриманням дозволу на проживання - Федоров

Ситуація з коронавірусом уповільнює процеси, пов'язані з торговельною інтеграцією України та Китаю - Кулеба

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА