16:32 02.10.2018

ЄК продовжила антидемпінгові мита на безшовні труби з РФ та України

2 хв читати
ЄК продовжила антидемпінгові мита на безшовні труби з РФ та України

Європейська Комісія продовжила дію антидемпінгового мита на ввезення в регіон безшовних труб діаметром не більше ніж 406,4 мм із Росії на рівні 35,8%, випливає з документів ЄК. При цьому антидемпінгове мито на постачання до ЄС труб із заводів групи ЧТПЗ (Челябінського трубопрокатного заводу та Первоуральського новотрубного заводу) становить 24,1%, для заводів "Трубної металургійної компанії" - 28,7%.

Крім того, Єврокомісія продовжила дію антидемпінгового мита на ввезення безшовної труби з України в розмірі 25,7%. При цьому для Дніпропетровського трубного заводу мито становить 12,3%, для заводів групи "Інтерпайп" - 13,8%.

Проведене ЄК розслідування (стосується періоду з липня 2016 року до червня 2017 року) доводить привабливість європейського ринку для російських виробників сталевих труб, йдеться в матеріалах Єврокомісії. Так, щорічний попит у країнах Євросоюзу на сталеві труби становив у період проведення розслідування 1,3 млн тонн (1,5 млн тонн у 2014 році), що є одним із найсуттєвіших показників споживання у світі. Після запровадження додаткових загороджувальних мит на сталеву продукцію з боку США європейський ринок став ще привабливішим для російських компаній, а вартість російських труб, які постачають до Європу, нижча за ціни європейських виробників. При цьому в документі відзначено незначний обсяг постачання безшовних труб до ЄС із Росії - 8,633 тис. тонн (0,6% від загального обсягу споживання в ЄС).

Згідно з документами Єврокомісії, ТМК і ЧТПЗ брали участь у розслідуванні. У ТМК підтвердили цей факт, додавши, що постачання безшовних сталевих труб компанії з Росії до ЄС дуже незначні.

"Постачання ТМК здійснюються у рамках добросовісної торговельної практики, не завдають збитків європейським трубним виробникам, не становлять загрози для них і ринку ЄС загалом", - заявив представник ТМК. Компанія переважно орієнтована на виробництво труб для нафтогазової галузі, тоді як на ринку Євросоюзу йдеться про безшовну трубу інших номенклатурних сегментів (сортамент для машинобудування, побутового сектора), пояснили в компанії.

Джерело в галузі пояснило "Інтерфаксу", що антидемпінговий захід на імпорт російської безшовної труби діє в ЄС уже понад 20 років і давно не відображає реальної ситуації на ринку.

"Поточне її продовження здійснено в групі інших протекціоністських заходів, запроваджених в ЄС останнім часом стосовно російських металургів і трубників", - додав співрозмовник агентства. Він зазначив: "Рішення щодо продовження антидемпінгового заходу має тенденційний характер і проігнорувало аргументацію російських виробників і експортерів безшовних труб щодо необхідності скасування цього заходу".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА