14:47 08.10.2018

АМКУ планує звернутися до Мураєва і Козака з приводу підтвердження інформації про продаж NewsOne

3 хв читати
АМКУ планує звернутися до Мураєва і Козака з приводу підтвердження інформації про продаж NewsOne

Антимонопольний комітет України (АМКУ) не отримував інформації про можливий продаж телеканалу NewsOne (ТОВ "Новини 24 години", Київ) позафракційним народним депутатом Євгеном Мураєвим нардепу від фракції "Опозиційний блок" Тарасу Козаку, повідомила агентству "Інтерфакс-Україна" прес-служба АМКУ.

Як уточнили в прес-службі, комітет має намір звернутися до сторін із вимогою підтвердити або спростувати цю інформацію.

Як повідомлялося, народний депутат Євген Мураєв, який донедавна був власником телеканалу NewsOne, заявив про його продаж народному депутату Тарасу Козаку 4 жовтня.

Наприкінці серпня цього року колишній заступник глави Адміністрації президента України часів Віктора Януковича Андрій Портнов заявив, що підписав угоду про управління телеканалом NewsOne терміном на три роки, однак після заяви Є.Мураєва про продаж каналу Т.Козака, А.Портнов повідомив, що в зв'язку зі зміною власника ініціював розірвання договору про управління NewsОne.

У липні 2018 року структура власності телеканалу змінилася: власником ТОВ "Новини 24 години" стало швейцарське акціонерне товариство MW Investment AG, кінцевим бенефіціаром якої є батько Є.Мураєва, Володимир Мураєв.

NewsOne вийшов в оновленому форматі 24 серпня 2015 року. Входить до усіх основних кабельних мереж України та здійснює мовлення в аналогових і цифрових пакетах операторів в HD і SD форматах.

Виторг ТОВ "Новини 24 години" в 2017 році зріс на 40,7% - до 20,73 млн грн, тоді як чистий збиток збільшився на 39,2% - до 4,4 млн грн.

Верховна Рада 4 жовтня схвалила пропозицію про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) телеканалів NewsOne і "112 Україна".

А.Портнова розшукувало Головне управління із боротьби з організованою злочинністю МВС України за обвинуваченням у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем (ч.3 ст.191 КК України). Датою зникнення А.Портнова зазначено 15 січня 2015 року. 12 листопада 2015 року його розшук було припинено через встановлення місцезнаходження.

Т.Козак на момент обрання до Ради був головою правління ПП "Прайвет Канселер", депутатом Львівської облради, а раніше, з 1993 до 2010 року, працював в податкових і митних органах, дослужившись до заступника голови Держмитслужби.

Згідно з декларацією, у 2017 році при зарплаті в 220,4 тис. грн він отримав 36,3 млн грн дивідендів від належної йому кіпрської Turul Investments Limited. Депутат на кінець минулого року володів також 50% в "Укрсвіс Легал Сервисіс". Згідно з держреєстром, на сьогодні ця компанія, другим партнером якої виступає швейцарець Патрік Александер стачо, перебуває на стадії припинення діяльності.

Т.Козак також задекларував, що на кінець 2017 року був кінцевим бенефіціаром кіпрських Hakail Limited і Havanor Management Limited, Revelon Investments LTD (Британські Віргінські о-ви), а також ТОВ "Добробут-Інвест" з адресами юрреєстрації в Ялті та Москві.

На рахунках у депутата на кінець минулого року було, зокрема, $95 тис. та EUR1,12 млн.

Брат Т.Козака, Богдан, спільно з братом Віктора Медвчедука, Сергієм, є співвласником ТОВ "Експонент" у співвідношенні 66,7%/33,3%, через яке вони є власниками низки інших підприємств, зокрема, "Керамбуд" та "Капітал плаза" (Львів ).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА