15:46 10.10.2018

"Нафтогаз" утримав $9 млн переплат "Газпрому" за транзит у рахунок оплати боргу

1 хв читати
"Нафтогаз" утримав $9 млн переплат "Газпрому" за транзит у рахунок оплати боргу

НАК "Нафтогаз України" направив ПАТ "Газпром" заяву про зарахування переплат за транзит газу в рахунок погашення пені, яка нараховується на заборгованість російської компанії відповідно до арбітражного рішення за транзитним контрактом від 28 лютого 2018 року.

У прес-службі НАК нагадали, що 22 грудня 2017 року Стокгольмський арбітраж переглянув формулу ціноутворення на газ за контрактом на постачання газу в Україну, таким чином зменшивши його вартість, що автоматично зумовило зниження ставки вартості послуг і загальної вартості послуг транзиту газу, які надає "Нафтогазом".

Водночас "Газпром", відмовляючись виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, продовжує у 2018 році платити за транзит більшу ціну, ніж виставляє НАК, яка розраховує тариф відповідно до рішення арбітражу.

"Нафтогаз" перерахував понад $9 млн переплати за послуги транзиту, надані в серпні, як платіж у рамках виконання арбітражного рішення", - зазначають у прес-службі НАК.

Як повідомлялося, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року "Газпром" винен "Нафтогазу України" $2,56 млрд за невиконання зобов'язань за транзитним контрактом, на які також нараховується пеня за кожен день невиконання арбітражного рішення.

На сьогодні розмір нарахованої пені перевищив $100 млн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА