15:49 12.10.2018

НКРЗІ запровадила граничний розмір плати за транзит голосової телефонії для спрощення міжоператорських взаєморозрахунків у рамках MNP

2 хв читати
НКРЗІ запровадила граничний розмір плати за транзит голосової телефонії для спрощення міжоператорських взаєморозрахунків у рамках MNP

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), встановила граничний розмір плати в 0,03 грн/хв за послугу транзиту трафіку голосової телефонії на міжміському рівні на телекоммережах операторів зі значною ринковою перевагою на ринку послуг транзиту трафіку .

На думку комісії, цей тариф має бути додатковими інструментом, що спрощує проведення взаєморозрахунків між операторами при наданні послуги перенесення номера (Mobile Number Portability, MNP).

Також НКРЗІ вирішила внести зміни до розрахункової такси за термінацію трафіку в мережах операторів фіксованого і мобільного зв'язку всередині країни, скоротивши їх на 20% - з 0,15 до 0, 12 грн / хв.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у НКРЗІ, обидва ці рішення спрямовані на запобігання збільшенню вартості термінації під час взаєморозрахунків між операторами після запуску послуги з перенесення номера і, таким чином, щоб уникнути порушення конкуренції.

"У підсумку загальна сума вартості термінації (зокрема й транзит) трафіку при наданні послуги MNP не повинна перевищувати 0,15 грн/хв", - наголосили у комісії.

На сьогодні рішення регулятора перебуває на етапі реєстрації в Міністерстві юстиції, а сам документ має набути чинності з 1 січня 2019 року.

У прес-службі "Vodafone Україна" заявили, що зниження ставок за термінацію трафіку значно не вплине на призначені для користувача тарифи. "А ось ринок міжоператорських розрахунків зменшиться. Відповідно скоротяться доходи операторів і податкові надходження від цих доходів до бюджету", - наголосили в прес-службі "Vodafone Україна".

Водночас оператор мобільного зв'язку компанія lifecell висловилася на підтримку такого рішення НКРЗІ.

"Результатом таких дій має бути усунення різниці між цінами на дзвінки всередині мережі та на мережі інших операторів. Важливо, що це зниження відбувається напередодні запланованого на травень 2019 запуску в країні послуги перенесення номера. Зменшення ставок інтерконекту сприятиме більш чесній і прозорій конкуренції на ринку і зменшуватиме бар'єри для абонентів у разі вибору нового оператора після запуску MNP", - наголосили в прес-службі компанії.

Як повідомлялося, в серпні НКРЗІ затвердила 1 травня 2019 року датою початку запуску MNP.

НКРЗІ ще в 2014 році в рамках своїх повноважень визначила УДЦР адміністратором бази даних перенесених абонентських номерів, однак процес відбору постачальника обладнання та програмного забезпечення MNP затягнувся через судові розгляди.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Інвестиційний план мережі TEN-T передбачає будівництво в країнах "Східного партнерства", в т.ч. в Україні, 4800 км авто- і залізничних шляхів

Зеленський і глава НБУ обговорили важливість незалежності Центробанку

Радник Зеленського Данилюк наполягає на виконанні умов МВФ до виборів та анонсує переговори про нову програму після них

В ЄС та ЄІБ рекомендують Україні відкласти введення нового ринку електроенергії на обмежений час

РФ прокачає з території Білорусі близько 1 млн т "брудної" нафти, з території Польщі - в 4 рази менше

ЄС очікує від України перетворення на транспортний хаб між Європою та Азією - гендиректор Єврокомісії з питань транспорту

У Зеленського на вівторок запланована зустріч із місією МВФ

Нардепи зареєстрували у ВР законопроект про перенесення ринку е/е на дев’ять місяців

"Нафтогаз" у червні знизить ціну на природний газ для промспоживачів

Зміна корпоративного управління в ПриватБанку після націоналізації вивела його в прибуток - посольство США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА