15:17 18.10.2018

Обвинувачення Рахункової палати в недоотримання держбюджету від ProZorro необґрунтовані - Нефьодов

2 хв читати
Обвинувачення Рахункової палати в недоотримання держбюджету від ProZorro необґрунтовані - Нефьодов

Обвинувачення Рахункової палати України в тому, що держбюджет в 2017 році недоотримав 65 млн грн через забезпечення функціонування системи ProZorro, необґрунтовані, вважає перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

"Говорити про те, що одержувані ДП "Прозорро" гроші - це втрати для держбюджету, можуть лише люди, які думають, що не потрібно платити за хостинг, інтернет електрику тощо. Сподіваюся, це результат того, що після зміни уповноважених у Рахунковій палаті вони ще не встигли розібратися, як працюють багато сфер економіки, зокрема публічні закупівлі", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" з презентацією дослідження YouControl про ефективність системи ProZorro.

М.Нефьодов наголосив, що з самого створення системи ProZorro боровся за те, щоб вона була самоокупною.

"З 2015 року ми не отримували бюджетного фінансування - за участь у закупівлі мають платити їхні учасники, а не весь народ, або не бере участі в бізнес-закупівлях. Ми отримуємо від 17 до 1,700 тис. грн за кожен тендер, залежно від обсягу закупівлі, і ми - єдина державна структура, яка з 2015 року не нарощувала, а знижувала тарифи, незважаючи на інфляцію, курс долара тощо", - наголосив перший заступник міністра.

При цьому він зазначив, що отримується відсоток за проведення процедури торгів значно нижче від банківської комісії, а бізнесу гроші повертаються у разі, якщо тендер не відбувся або хто-небудь не взяв участі.

М.Нефьодов нагадав: близько 65 млн грн - це щорічний фінплан ProZorro, з них у 2017 році сплачено до держбюджету 21 млн грн податків.

"Але говорити про те, що за електрику, або хостинг, або витрати на безпеку не потрібно платити - не знаю навіть, як коментувати. Знижувати тарифи (для операторів авторизованих електронних майданчиків - ІФ) ми не плануємо, але і підвищувати не будемо - на тендерах не можна заробляти. Але це питання інфраструктурної безпеки", - наголосив заступник міністра.

Раніше Рахункова палата України заявила, що держбюджет України щорічно втрачає 65 млн грн у зв'язку з діяльністю системи публічних держзакупівель ProZorro, оскільки стягується адміністратором плата з операторів авторизованих електронних майданчиків зараховується не до держбюджету, а в ДП "Прозорро".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Обвинувачення і суд повинні скористатися висновками звіту Kroll на замовлення НБУ - заява ЄС щодо ПриватБанку

Майже 30% із $4,3 млрд товарообігу РФ і України потрапило під обмеження - Мінекономрозвитку РФ

Єврооблігації України впали на 0,6-1,4% на новинах про ренаціоналізацію Приватбанку і санкції РФ

Підстави для виплати компенсації екс-власникам ПриватБанку відсутні

Націоналізація ПриватБанку на вимогу його власників була єдиним методом захисту вкладників

Ренаціоналізація ПриватБанку неможлива - НБУ

Медведєв повідомив про розширення заборони на ввезення до РФ окремих видів українських товарів

Росія з 1 червня обмежить постачання вугілля в Україну - Медведєв

Фаворов не впливав на ціну продажу газу "Нафтогазом" газотрейдеру "ЕРУ Трейдинг"

ЄС підготував попередній список товарів зі США для впровадження імпортних мит

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА