14:00 19.10.2018

Аналітики зберігають помірний оптимізм щодо обслуговування Україною держборгу в 2019 році

2 хв читати
Аналітики зберігають помірний оптимізм щодо обслуговування Україною держборгу в 2019 році

 Майбутні президентські та парламентські вибори в Україні у 2019 році викликають занепокоєння серед інвесторів щодо подальшого своєчасного обслуговування держборгу, тоді як аналітики зберігають помірний оптимізм на тлі сприятливого ставлення до країни кредиторів.

За словами керуючого партнера інвесткомпанії "Капітал Таймс" Еріка Наймана, гострота питання зумовлена наявністю значного політичного впливу на фінансову дисципліну країни.

"Якщо прийде президент-популіст, то він залюбки оголосить дефолт перед "ненависним Заходом". Якщо прагматик, то тягнутимемо до парламентських виборів без дефолту, погоджуватимемося на безліч умов, зокрема від Міжнародного валютного фонду (МВФ). Адже чим більше ми відкладаємо інституційні реформи, тим більше боргів необхідно набирати. Тож побачимо, хто в нас стане президентом, а в жовтні - яка в нас буде Рада", - сказав він під час XVII Форуму фінансових директорів у Києві, організованого FA service.

Головний економіст Альфа-Банку (Україна) Олексій Блінов вважає, що інвестори навряд чи чекатимуть до президентських виборів.

"Я думаю, що точка "ікс" припадає приблизно на весну наступного року. Ринки ніколи не чекають, коли резерви обнуляться і коли країна вже оголосить дефолт. Реакція ринку, якщо все залишатиметься, як є, можлива наприкінці першого кварталу наступного року. Це може запустити песимістичні сценарії, перш за все на валютному ринку", - сказав він.

Водночас експерт звернув увагу на сприятливе ставлення кредиторів до України як позичальника, вважаючи, що це може зіграти країні на руку.

Його думку поділяє начальник керівник напряму інвестиційного бізнесу УкрСиббанку Сергій Ягнич.

"Говорячи про погашення, я зазначив би, що значна їх частка припадає саме на борги офіційного сектора - МВФ за старою (stand-by) і новою (EFF) програмами, а також євробондів, гарантованих урядом США. У такій ситуації достатньо стимулів, щоб офіційні кредитори, навіть за всієї поганої поведінки позичальника, зробили крок назустріч і допомогли Україні пройти складний період", - сказав він.

Крім цього, додав експерт, незалежно від того, яка політична сила приходить до влади, і популістам, і прагматикам необхідні гроші.

"А це дуже хороший стимул, щоб у якомусь ключі рухатися далі", - наголосив С.Ягнич.

Як повідомлялося, погашення держборгу наступного року році плануються в сумі 272,247 млрд грн ($9,3 млрд виходячи з очікуваного Міністерством фінансів у 2019 році курсу гривні до долара США), зокрема зовнішнього - 121,767 млрд грн ($4,1 млрд). Відповідні показники закладені в проекті закону "Про державний бюджет на 2019 рік" №9000, зареєстрованому у Верховній Раді 15 вересня 2018 року.

Крім цього, 145,205 млрд грн ($4,9 млрд) буде спрямовано на обслуговування держборгу, зокрема 56,44 млрд грн ($1,9 млрд) - зовнішнього.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський розповів керівництву ХДС і "Союз 90/Зелених" про кроки досягнення економічного зростання в Україні

АМКУ пропонує Кабміну втричі збільшити плату за подання скарг

НБУ скасував обов'язковий продаж валюти бізнесом із 19 червня

Рентабельність капіталу українських банків у 2019 р. значно перевищить 20% -

ЄС виділив EUR29,5 млн на експертну підтримку податкової та митної реформи в рамках EU4PFM

"Нафтогаз" виплатив $500 млн отриманого під гарантії Світового банку кредиту

НБУ вважає за доцільне ініціювати нову довгострокову програму співпраці з МВФ до завершення поточної програми stand-by

"Нова пошта" у 2020 році планує розпочати будівництво інноваційного термінала в Дніпрі

"Нафтогаз" пропонує "Газпрому" контракт на "своп" газу замість транзиту як запасний варіант

Коломойський ініціює зупинення спору з НБУ в Швейцарії на базі рішення Печерського райсуду Києва

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА