Інтерфакс-Україна
15:17 19.10.2018

АМКУ дозволив Тігіпку купівлю суднозаводу "Кузня на Рибальському"

3 хв читати
АМКУ дозволив Тігіпку купівлю суднозаводу "Кузня на Рибальському"

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив Сергію Тігіпку придбати понад 50% акції ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському" (Київ) опосередковано через компанію "Евінз Лімітед" (Кіпр).

"Надано дозвіл фізичній особі - громадянину України (опосередковано через компанію "Евінз Лімітед" (Нікосія, Кіпр) на придбання акцій ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському" (Київ, Україна), що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства", - йдеться в офіційному повідомленні АМКУ в п'ятницю.

Як повідомлялося, заява С.Тігіпка надійшла до комітету 26 вересня цього року, після чого відомство розпочало її аналіз.

Напередодні група "ТАС" С.Тігіпка повідомила про досягнення попередньої домовленості щодо купівлі ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському". "Після отримання дозволу від регулятора сторони мають намір продовжити роботу щодо здійснення операції", - зазначили в прес-службі групи на офіційний запит агентства "Інтерфакс-Україна". Вартість і терміни завершення операції, яку супроводжує міжнародна аудиторська Ernst & Young, не розголошують.

ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському" (раніше - ПАТ "Ленінська кузня") - одне з відомих на ринку підприємств суднопрому України.

Станом на перше півріччя 2018 року основним акціонером із пакетом у 73,9067% акцій приватизованого в 1995 році суднозаводу є ПАТ "Закритий недиверсифікований корпоративний інвестфонд (ЗНКІФ) "Прайм Ессетс Капітал" (раніше - "Фонд "Петра Порошенка", Київ), в якому сконцентровані активи президента України П.Порошенка. Другим за величиною акціонером ПрАТ із пакетом у 20,1280% акцій є ПАТ "ЗНКІФ "ВІК", що сконцентрував активи народного депутата Ігоря Кононенка.

Станом на перше півріччя 2017 року, за даними системи розкриття інформації НКЦПФР, "ЗНКІФ "Прайм Ессетс Капітал" володів 82,5347% акцій суднозаводу, а "ЗНКІФ "ВІК" - 11,5%.

В умовах зовнішньої агресії підприємство освоює виробництво нових розробок оборонного призначення, серед яких - 40-мм гранатомет УАГ-40 із вітчизняною оптикою, бойові модулі для бронетехніки ОБМ, БМ "Скорпіон У 2015 підприємство розпочало роботи зі створення двох нових бронемашин - 10-тонної БКМ "Тритон" і 15-тонної БМ "Арбалет". Також завод бере участь у кооперації з виробництва радіоелектронного обладнання для захисту держкордону.

Нині суднозавод здійснює у рамках держоборонзамовлення (ДОЗ) будівництво для військових держзамовників малих броньованих артилерійських катерів (МБАК) "Гюрза-М" і десантно-штурмових катерів проекту "Кентавр". У жовтні 2018 року ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському" презентувало потенційним замовникам проект нового ракетного патрульного катера під шифром "Лань".

Уряд у 2016 році надав ПАТ "Ленкузня" право на здійснення експорту товарів військового призначення власного виробництва та імпорту товарів військового призначення в інтересах власного виробництва терміном до 1 червня 2018 року. У 2017 році з урахуванням перейменування підприємства в ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському" його повноваження спецекспортера було продовжено терміном до 1 січня 2021 року.

Згідно з даними компанії, за підсумками 2017 року ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському" збільшило чистий прибуток за МСФЗ у 2,2 раза порівняно з 2016 роком - до 18,62 млн грн, чистий дохід зріс у 6,6 разу - до 776,18 млн грн.

Про плани щодо зміни власника ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському" повідомила 25 вересня прес-служба суднозаводу. Пізніше інформацію про підготовлювану операцію підтвердив прес-секретар президента України Святослав Цеголко, а сам П.Порошенко потім заявив, що власник у цього підприємства має бути вітчизняним.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

Глава UBS став найбільш високооплачуваним CEO у найбільших банках континентальної Європи у 2024 р.

ПУМБ і "Тімак Агро Україна" оновили програму кредитування добрив під врожай 2025р.

"Агротрейд" почав посівну камапнію-2025 з висіву гірчиці на 600 га

Газовидобувники просять знизити вимоги до якості газу для відновлення після руйнувань внаслідок атак РФ

Заповнюваність готелів у Києві зросла до 42% за підсумками 2024р. - Hotel Matrix

ФГВФО міг би взяти у роботу портфель "поганих кредитів" держбанків – директорка-розпорядниця

ФГВФО прагне до поствоєнної гарантованої суми відшкодування EUR100 тис. та поширення гарантування на юросіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА