Інтерфакс-Україна
15:57 19.10.2018

ВС скасував виправдувальний вирок стосовно екс-голови НАСК "Оранта" у справі про розкрадання $10 млн

3 хв читати
ВС скасував виправдувальний вирок стосовно екс-голови НАСК "Оранта" у справі про розкрадання $10 млн

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду 18 жовтня 2018 року задовольнив касаційну скаргу АТ "БТА Банк" і скасував рішення Апеляційного суду Києва, яким раніше екс-голову НАСК "Оранта" Олену Болотову було визнана невинуватою.

Про це повідомила прес-служба юридичної фірми "Ілляшев та Партнери", що представляє інтереси БТА Банку (Казахстан) - найбільшого акціонера НАСК "Оранта".

У прес-релізі також зазначено, що О.Болотову обвинувачують у здійсненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість). Згідно з матеріалами кримінального провадження, будучи головою правління ВАТ НАСК "Оранта" вона прийняла в 2008 році низку неефективних рішень щодо відчуження знаків для товарів і послуг на комерційне найменування "Оранта", що призвело до втрати активів і завдання збитків компанії на суму $10 млн.

"Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду не погодився з висновками нижчих судів, які привели до виправдувального вироку. З урахуванням позиції Верховного Суду, який бездоганно розібрався в ситуації, потерпілі чекають на об'єктивний новий вирок після повторного апеляційного розгляду", - зазначає старший партнер юридичної фірми "Ілляшев та Партнери" Роман Марченко, слова якого наведено в прес-релізі.

Крім того, зазначено, що АТ "БТА Банк" також домагається притягнення до відповідальності спільників О.Болотової - колишніх голови наглядової ради НАСК "Оранта" Олега Спілки та члена наглядової ради Олександра Тимінського. Останніх було оголошено з квітня 2017 року в розшук, вони переховуються від слідства за межами України. Правоохоронці пред'явили підозру О.Спілці та О.Тимінському за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою) з санкцією до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомлялося, НАСК "Оранта" повернула собі право на використання власних торговельних марок. Вищий господарський суд України 27 вересня 2016 року ухвалив постанову, якою залишив у силі рішення Господарського суду і постанову Київського апеляційного господарського суду, якими визнано недійсним договір від 2008 року про передачу "ІМГ Інтернешнл холдинг компані" виключних майнових прав на знаки для товарів і послуг, що належать НАСК "Оранта". Також визнано недійсними свідоцтва на знак для товарів і послуг "Оранта" та слоган "Оранта оберігає Україну", які були безпосередньо зареєстровані на ТОВ "ІМГ Інтернешнл холдинг компані".

Повідомлялося також, що згідно з базою даних "Зареєстрованих в Україні знаків для товарів і послуг" Українського інституту промислової власності" товарний знак НАСК "Оранта", а також слоган "Оранта оберігає Україну" зареєстровані "ТОВ "ІМГ інтернешнл холдинг компані" в жовтні 2008 року.

Крім того, ТОВ "ІМГ Інтернешнл холдинг компані" в жовтні 2009 року зареєструвала товарний знак "Оранта Жизнь", "Оранта Життя" і Oranta Life на білому та синьому фоні.

Як зазначалося в примітках до фінансового звіту НАСК "Оранта" за 2013 рік, складеного відповідно до міжнародних стандартів й оприлюдненого в системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, за звітний період компанія заплатила за оренду торговельної марки 52,384 млн грн.

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА