19:13 19.10.2018

Грузія в сезоні-2018 збільшила переробку винограду в 1,6 рази, зібравши рекордний урожай

2 хв читати
Грузія в сезоні-2018 збільшила переробку винограду в 1,6 рази, зібравши рекордний урожай

Грузія зібрала рекордний урожай винограду, направила на переробку 230 тис. тонн, повідомив міністр охорони навколишнього середовища і сільського господарства республіки Леван Давиташвілі.

"Цього року перероблено рекордну за всю історію незалежної Грузії кількість винограду - близько 230 тис. тонн, що значно перевищило спочатку прогнозовані показники", - сказав Л.Давиташвілі на прес-конференції в п'ятницю.

Остаточний обсяг зібраного винограду поки не уточнюється.

Як повідомлялося, урожай винограду в Грузії в 2018 році очікувався обсягом не менше 200 тис. тонн, а на переробку планувалося направити 150 тис. тонн. У 2017 році урожай винограду в Грузії склав 180,8 тис. тонн, а його переробка - близько 140 тис. тонн. Таким чином, обсяг відправленого на переробку винограду в поточному сезоні зріс у 1,6 рази.

Л.Давиташвілі зазначив, що на різних етапах прийому і переробки врожаю-2018 вперше брали участь понад 280 приватних компаній, що забезпечило безперебійний процес здачі винограду. "Доходи ж виноградарів перевищили 300 млн ларі (понад $ 111 млн)", - повідомив міністр.

Він зазначив, що ці показники отримані в умовах, коли уряд вперше за майже 10 років відмовився від субсидування виноградарів і винних компаній, оскільки зростаючий попит на грузинське вино на зовнішніх ринках спонукає виробників збільшувати закупівлі винограду.

"Як ціни на виноград, так і принципи його поставки і переробки на винзаводах формувалися на основі чистої ринкової економіки, що повністю виправдало себе", - сказав Л.Давиташвілі, зазначивши, що в Грузії продовжують діяти пільгові системи агрокредитів і агрострахування.

Минулого року, як повідомлялося, республіка експортувала в 53 країни 76,7 млн пляшок натурального виноградного вина (ємністю 0,75 літра) - у 1,5 рази більше, ніж роком раніше. Найбільшим імпортером грузинського вина є Росія, поставки на ринок якої в 2017 році зросли на 76% - до 47 млн 778,9 тис. пляшок (62,3% загального обсягу експорту).

У січні-вересні 2018 року Грузія експортувала близько 60 млн пляшок вина, що на 13% більше, ніж за аналогічний період минулого року, майже дві третини поставок знову прийшлося на РФ.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Авіакомпанії за 10 міс. здійснили понад 290 тис. польотів у повітряному просторі України - "Украерорух"

СБ поліпшив прогноз зростання ВВП України в 2019 році до 3,6%

Наглядова рада Укрексімбанку оголосила конкурс на посаду голови правління

Збільшення держвидатків на дороги спричинило зростання імпорту дорожньої техніки і матеріалів замість замовлень вітчизняним заводам - Нацкомітет промрозвитку

Мінськ заявив, що відсутність держкредиту від РФ не вдарить по бюджету Білорусі

Пропозиція Газпрому є неприйнятною для України

Відмова від претензій Нафтогазу до Газпрому в арбітражах економічно недоцільна

Переговори щодо транзиту між Україною і РФ повинні продовжитися в тристоронньому форматі

Бюджетна підтримка аграріїв у 2020 році для покупки землі достатня і передбачені дешеві кредити

Щодо питання граничної концентрації с/г землі в одних руках буде знайдено компроміс до другого читання

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА