Інтерфакс-Україна
19:59 22.10.2018

Moody's: Банки КНР мають найвищу кредитоспроможність серед країн БРІКС

2 хв читати
Moody's: Банки КНР мають найвищу кредитоспроможність серед країн БРІКС

Найбільш високу кредитоспроможність серед найбільших країн з економікою, що розвивається, які входять до БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР), показують китайські банки, найнижчу - російські, йдеться в звіті міжнародного рейтингового агентства Moody's Investors Service.

Банки КНР мають найвищу в БРІКС середньозважену за активами скориговану базову оцінку кредитоспроможності (BCA) - "baa2". Переважно це пов'язано з домінантним становищем державних банків.

На відміну від них російські банки мають найнижчу скориговану BCA на рівні "ba3", що обумовлено їхніми відносно слабкими показниками якості активів, ліквідності та прибутковості.

"Операційне середовище для банків у країнах БРІКС загалом є сприятливим, - вважає молодший керівний директор банківської групи Moody's щодо Росії та СНД Ярослав Совгіра. - Незважаючи на деяке уповільнення експансії Китаю, китайські банки мають найнижчий рівень проблемних кредитів".

Найвищу якість активів серед розглянутих країн мають китайські банки. Сумарне відношення проблемних кредитів до загального обсягу кредитів, виданих банками КНР, становить 1,5%. Той самий показник у російському банківському секторі перебуває на позначці 11,8%.

За рівнем капіталізації найсильнішими є банки ПАР, у яких середнє за сектором відношення базового капіталу до активів, зважених за ризиком, на кінець 2017 становить 12,4%. Індійські банки мають найнижчий рівень капіталізації: коефіцієнт достатності капіталу - 8,7%.

Найбільш високу рентабельність у групі мають банки ПАР і Бразилії.

"При цьому прибутковість бразильських банків підтримуватиметься зростанням кредитування, комісійним доходом і зниженням кредитних утрат, тоді як уповільнення темпів зростання виручки та жорстка база витрат південноафриканських банків тиснутимуть на величину їхнього чистого прибутку", - наголошується в огляді.

За рівнем рентабельності фінінститути Індії значно відстають від банків інших країн БРІКС.

"Їхні доходи залишаться під тиском до кінця поточного фінансового року, оскільки резерви на можливі втрати за позиками в держбанках, що посідають домінантне становище на ринку Індії, залишаються значними. Прибутковість китайських банків залишиться стабільною завдяки підвищенню чистої процентної маржі, яке дасть змогу пом'якшити тиск на їхні процентні доходи та негативний вплив високих кредитних витрат", - йдеться в повідомленні Moody's.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА