13:20 24.10.2018

Реформа держуправління під загрозою через неналежне виконання Кабміном власних планів її реалізації - звіт Рахункової палати

2 хв читати
Реформа держуправління під загрозою через неналежне виконання Кабміном власних планів її реалізації - звіт Рахункової палати

Реформа державного управління в Україні перебуває під загрозою через неналежне виконання Кабінетом Міністрів власних планів щодо її реалізації.

Згідно з повідомленням Рахункової палати України, до такого висновку дійшли фахівці відомства за підсумками аудиту ефективності використання бюджетних коштів на заходи з реалізації комплексної реформи держуправління.

Аудит проводився в 10 міністерствах, двох національних агентствах і секретаріаті Кабміну, які залучені до реалізації пілотного проекту, що здійснюється за підтримки ЄС. Звіт аудиту, презентований на засіданні Рахункової палати 23 жовтня, був затверджений її членами одноголосно.

Як наголошується в повідомленні, в 2017-2018 рр. на реформу держуправління планувалося витратити майже 2 млрд грн із держбюджету і 300 млн грн за рахунок бюджетної підтримки ЄС.

Рахункова палата у звіті констатує вкрай низькі темпи впровадження реформи і неналежне її кадрове забезпечення як основне джерело значних ризиків. Так, з 2200 осіб, яких відповідно до затвердженої Кабміном Стратегією реформування держуправління України на 2016-2020 рр. мали найняти для проведення реформ через міністерства і Нацагентства у відповідних галузях і сферах, на дату завершення аудиту було прийнято на роботу лише 399 осіб, або 18% від запланованого показника.

"Такі низькі темпи рекрутингу та неналежне виконання запланованих заходів призвели надалі до неналежного освоєння коштів та неефективного їх витрачання. З нами згодні і європейські експерти. З 2 млрд грн витрачено 205 млн грн, з яких 55,6 млн грн витрачено неефективно. Реформа без висококваліфікованих кадрів і належного фінансування приречена на провал, тим більше з таким низьким рівнем реалізації заходів", - зазначає член Рахункової палати Андрій Майснер, слова якого наводяться в повідомленні.

Аудитори Рахункової палати також звертають увагу на ризики неефективного впровадження реформи через нерелевантний профіль, рівень освіти і практичний досвід значної кількості відібраних до "реформаторського складу" осіб. Серед них, як встановлено аудитом, на посадах державних експертів і керівників експертних груп іноді, зокрема в сфері охорони здоров'я та аграрної політики, працюють колишні колектори, оператори АЗС, прибиральники та члени бригад мереж громадського харчування тощо.

"Така якість рекрутингу та темпи впровадження реформи роблять її недієвою і "паперовою". Українське суспільство і європейські партнери очікують вже понад два роки результатів дорогої реформи, а не лише концепцій, стратегій і некоректних планів. Дуже потрібна активізація і чіткі результати, а Кабмін навіть не має критеріїв оцінки і методології вимірювання результатів", - наголосив А.Майснер.

Рахункова палата за підсумками аудиту надала Кабінету Міністрів свої рекомендації і встановила термін реагування та тримісячний термін на інформування вищого аудиторського органу України про результати вжитих відповідних заходів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Державіаслужба ухвалила рішення відновити сертифікат авіакомпанії YanAir

Зеленський розповів керівництву ХДС і "Союз 90/Зелених" про кроки досягнення економічного зростання в Україні

АМКУ пропонує Кабміну втричі збільшити плату за подання скарг

НБУ скасував обов'язковий продаж валюти бізнесом із 19 червня

Рентабельність капіталу українських банків у 2019 р. значно перевищить 20% -

ЄС виділив EUR29,5 млн на експертну підтримку податкової та митної реформи в рамках EU4PFM

"Нафтогаз" виплатив $500 млн отриманого під гарантії Світового банку кредиту

НБУ вважає за доцільне ініціювати нову довгострокову програму співпраці з МВФ до завершення поточної програми stand-by

"Нова пошта" у 2020 році планує розпочати будівництво інноваційного термінала в Дніпрі

"Нафтогаз" пропонує "Газпрому" контракт на "своп" газу замість транзиту як запасний варіант

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА