15:55 24.10.2018

Енергокооператив "Сонячне місто" запустить пілотний проект краудфандингу СЕС у Славутичі в 2019 р.

2 хв читати
Енергокооператив "Сонячне місто" запустить пілотний проект краудфандингу СЕС у Славутичі в 2019 р.

Перший енергетичний кооператив "Сонячне місто" планує запустити пілотний проект із будівництва сонячної електростанції (СЕС) потужністю 100-150 кВт за рахунок краудфандинга в Славутичі в 2019 році.

Про це повідомив керівник кооперативу "Сонячне місто" Андрій Зінченко на III українсько-німецькому форумі "ВЕА: Біоенергетика, енергоефективність і агробізнес" у Харкові.

"Місто передає в оренду кооперативу кілька муніципальних будинків, на яких за залучені кошти побудують сонячні електростанції. Енергію з СЕС реалізовуватимуть за "зеленим" тарифом. Частина прибутку піде учасникам кооперативу, ще частина - перерозподілиться на енергоефективні заходи для міста", - пояснив мер Славутича Юрій Фомічов на прес-брифінгу на форумі.

"Юридично ми провадитимемо кампанії з продажу паїв у кооперативі, прибутковість буде верифікабельною (залежно від розміру внеску - ІФ)", - розповів О. Зінченко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Модель передбачає динамічний підхід до розміру внеску, залежно від міста та від розміру станції. У Славутичі ми орієнтуємося на EUR300-400, але можна буде робити більші внески або брати кілька паїв", - пояснив співзасновник "Сонячного міста" Олексій Михайленко.

За даними засновників кооперативу, потужність пілотного проекту СЕС становитиме 100-150 кВт, приблизна вартість - $100-150 тис.

"Термін реалізації багато в чому залежатиме від краудфандингової кампанії. Щойно ми залучимо гроші, з моменту закупівлі обладнання до початку роботи - чотири-шість місяців", - зазначив О.Михайленко.

За його словами, спочатку право купувати паї буде лише в жителів Славутича, якщо вони будуть неактивні, передбачена участь жителів інших міст, проте без права голосу в кооперативі.

"Ми паралельно починаємо розробляти проектну документацію для інших аналогічних проектів", - сказав О.Михайленко.

Споживче товариство "Сонячне місто" (Славутич Київської обл.) зареєстровано у вересні 2018 року. За даними Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців, його співзасновниками є О.Зінченко, О.Михайленко, екс-перший заступник голови Славутича Володимир Жигалло і КП "Агентство з регіонального розвитку" Славутицької міської ради. Керівником кооперативу є О.Зінченко.

Статутний капітал становить 4 тис. грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Запуск механізму кешбеку за програмою "Купуй українське" заплановано на початок вересня

Малий і середній бізнес може отримати грант на розвиток власного експорту в сумі до EUR40 тис. - Мінекономіки

АМКУ дозволив "Укрнафті" отримати в управління активи "Татнафти"

Консультативна рада Мінекономіки запропонувала створити економічні кластери в західних областях України для розвитку промисловості

Рада прийняла за основу законопроєкт про реформу промислового забруднення - Железняк

Напрацьовуються рішення щодо забезпечення скрапленим газом вразливого населення прифронтових територій Харківщини - Мінреінтеграції

Крос-курси основних світових валют 20 червня на 16.01

Офіційні (облікові) курси банківських металів на 21 червня - НБУ

Офіційні курси Національного банку України на 21 червня

Оновлений "транспортний безвіз" з ЄС передбачає низку взаємних зобов'язань щодо ліцензій на перевезення та маркування вантажівок – Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА